Blindfriendly Streda 22. 1. 2020 | Meniny má Zora Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Centrum hydroterapie Gaudeamus navštívi mesačne takmer 8000 ľudí

Bratislavský kraj sa u neustále snaží zlepšovať a spríjemňovať život obyvateľom. Výnimkou nie je ani Komplexné centrum hydroterapie Gaudeamus – zariadenie komunitnej rehabilitácie na Mokrohájskej ceste v hlavnom meste. Toto zariadenie sociálnych služieb je v zriaďovateľskej pôsobnosti župy s návštevnosťou hydrocentra takmer 8000 ľudí mesačne. Z toho takmer štvrtina sú seniori.

 
„Projekt sme spúšťali pred štyrmi rokmi, kedy sme sa snažili týmto otvoreným spôsobom integrovať do spoločnosti postihnutých ľudí. Za mesiac nás navštívi vyše 8000 ľudí, z toho približne štvrtina sú seniori. Čiže aj v kontexte podpory aktívneho starnutia má projekt obrovský úspech,“ vyjadril sa bratislavský župan Pavol Frešo. Ako zároveň dodal, program aktívneho starnutia je jednou z dôležitých úloh z Národných priorít rozvoja sociálnych služieb pre roky 2015 -2020. Seniori môžu navštíviť centrum za zvýhodnené vstupné, t.j. pri kúpe 10-vstupovej permanentky je cena hodinového vstupu 1,25 €, plus pol hodina na prezlečenie.
 
Okrem zvyšovania kvality života seniorov nie sú zanedbateľné ani ekonomické úspory v rámci verejných zdrojov. Náklady na prevádzku Komplexného centra hydroterapie dosiahli za prvý polrok tohto roku 136 903 €, z toho príjmy hydrocentra predstavujú 97 409. Zvyšok dotuje BSK zo svojho rozpočtu.
 
„Z hľadiska zveľaďovania priestoru pre socializáciu seniorov z BSK ako aj ďalších šudí, ktorí sú ohrození vylúčením, veľmi oceňujem dôslednosť prístup Bratislavského kraja okrem iného aj v tom, že vyčlenilo finančné zdroje na ďalšie dobudovanie Komplexného centra hydroterapie. Záverom chcem veľmi zdôrazniť, že takýto prístup zo strany zriaďovateľa je tým najprirodzenejším pozvaním seniorov do komunity aktívnych Bratislavčanov,“ uzavrel riaditeľ Gaudeamu – zariadenia komunitnej rehabilitácie Štefan Tvarožek. V zariadení pribudne oddychová zóna s kaviarničkou, recepcia a parkovisko.
 
V súčasnosti Gaudeamus - zaradenie komunitnej rehabilitácie prevádzkuje:
  • 25m bazén 6-dráhový
  • 25m bazén 3-dráhový
  • 3x4m podnetový bazén
 
Všetky bazény sú určené pre verejnosť. Jednorazové vstupy aj všetky druhy permanentiek je možné kúpiť priamo na bazéne počas otváracích hodín. Informácie o bazénoch sú pravidelne aktualizované na stránke www.mokrohajska.sk v časti bazény.