Blindfriendly Streda 8. 4. 2020 | Meniny má Albert Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Na Bratislavské pondelky nadviažu filmové štvrtky

Divadlo Aréna dnes odštartuje nový projekt s názvom Ultimatívne Kino Aréna. Ide o kultúrno - spoločenskú udalosť, ktorá rozšíri povedomie o domácej, európskej a svetovej filmovej tvorbe a bude aktuálne reagovať na dianie vo svete.

 
„Rozšírili sme náš kultúrny stánok o kino, ktoré sa inšpirovalo aj úspešnými Bratislavskými pondelkami. Veríme, že divákom prinesie nie len nové zážitky, ale rozšíri ich obzor a vzbudí záujem aj o naše bohaté kultúrne dedičstvo“, pochválil projekt Pavol Frešo, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.
 
Dnes a potom každý štvrtý štvrtok v mesiaci budú na jeho plátne dominovať v jeden večer hneď dva skvosty z domácej a svetovej kinematografie.
 
Nezabudnuteľné herecké výkony ožijú prostredníctvom Legendárnych televíznych inscenácií. Ako prvú uvedie Ultimatívne Kino Aréna televíznu inscenáciu KROTKÁ, režiséra Stanislava Barabáša. Výber inscenácií bude súvisieť so spomienkou na jubilujúce herecké osobnosti, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou slovenského umenia ako napríklad Ctibor Filčík, Ivan Mistrík, Gustáv Valach, Hana Meličková, Mikuláš Huba, Viliam Záborský, Martin Gregor, František Dibarbora.
 
Na plátne Divadla Aréna ožije aj svetová filmová tvorba a to  v sekcii Najkrajšie filmy nášho života. Pôjde o filmy z minulosti, ale aj prítomnosti, ktoré patria do zlatého fondu kinematografie. Prvým bude najznámejší westernový film BUTCH CASSIDY AND THE SUNDANCE KID,v titulných úlohách s Robertom Redfordom a Paulom Newmanom. Nasledovať budú Na konci s dychom, Barbarellaa mnohé ďalšie.