Blindfriendly Štvrtok 9. 4. 2020 | Meniny má Milena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Dni Astorky v Prahe 2015

 Divadlo ASTORKA Korzo ´90 v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja znovu reprezentovalo Slovenskú republiku. Hosťovanie sa uskutočnilo s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

 

Pravidelné hosťovanie v pražskom Švandovom divadle na Smíchově v Prahe sa odohráva od roku 2003 a úspech predstavení ASTORKY na tomto podujatí je príslovečný.
Ani tento rok tomu nebolo inak.  Počas predstavenia Jama deravá nadviazali protagonisti od prvej minúty výnimočný kontakt s preplneným hľadiskom a na záver ASTORKU diváci odmenili búrlivým potleskom.

Na predstavení sa zúčastnili aj vzácni hostia, Ladislav Smoček, dramatik a režisér, autor divadelnej hry Čudné popoludnie Dr. Zvonka Burkeho, ktoré Divadlo ASTORKA Korzo ´90 uvádza už takmer desať rokov;  Miroslav Krobot, autor a režisér divadelnej inscenácie Idiot v Divadle ASTORKA Korzo ´90; spisovateľ Jan Novák, autor divadelných hier pre Divadlo ASTORKA Korzo ´90 Tolstoj a peniaze a Vražda sekerou v svätom Peterburgu – Zločin a trest (obidve sa udržali na repertoári mnoho rokov); filmový režisér Jan Hřebejk;  dramatik a režisér Dodo Gombár;  herci Tomáš Pavelka , Betka Stanková; Simona Babčanová z Dejvického divadla a mnoho ďalších vzácnych hostí, samozrejme za podpory domovského súboru Švandovho divadla.

Je potešiteľné, že divadelné inscenácie v podaní ASTORKY mali taký veľký úspech, o to viac, že išlo o produkciu v meste s bohatou kultúrnou tradíciou,  v krajine                     s množstvom umeleckých udalostí svetového významu.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ohlasy od divákov prostredníctvom e-mailov a sociálnych sietí prichádzajú dodnes. Tu je ukážka z nich:
Rudolf Kryl Aspoň malá dávka léčivé Astorka Korzo před koncem roku

Diana Stern Fantastickeeee predstavenie!!! Gratulujem a tesim sa a sharujem;)

Petr Ehrlich super představení, děkuji za něj...

Monika Knapová Jama derava se v Praze opravdu povedla Emotikona like opet jste nezklamali

Dušan Caco Keim len tak dalej...

 

Priložená fotografia. Jama deravá. Foto: © Ctibor Bachratý
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Bližšie informácie radi poskytneme a sprostredkujeme aj rozhovory s tvorcami inscenácie.                   (Veronika Poláková, 0918 716 055, propagacia@astorka.sk, astorkakorzo@gmail.com)

JAMA DERAVÁ
V RÁMCI HOSŤOVANIA
DNI ASTORKY V PRAHE 2015
DIVADLA ASTORKA KORZO ´90 V ŠVANDOVOM DIVADLE NA SMÍCHOVĚ

Inscenácia vychádza z reálnych štatistík, prieskumov verejnej mienky, sčítania ľudu a novinových článkov. Vďaka stavu našej ekonomiky, politickej kultúry, morálky, smerovania našej spoločnosti, podávame sarkastický obraz o Slovensku. No to by nebola ASTORKA, keby sa aj na najvážnejšie problémy nevedela pozrieť s groteskným nadhľadom. A tak sled krátkych sekvencií o našom národe je smiešny, veselý, smutný, trpký. Ako napokon život sám.

Pod vedením režiséra Michala Vajdičku účinkujú: Zuzana Kronerová, Anna Šišková, Zuzana Konečná, Rebeka Poláková, Boris Farkaš, Ady Hajdu, Marián Labuda ml., Marián Miezga, Juraj Kemka, Róbert Jakab, Lukáš Latinák, Tomáš Mrekaj

Dramaturgia: Andrea Domeová. Kostýmy Katarína Hollá. Scéna Pavol Andraško.
Hudba Marián Čekovský.  Na bicie hrá Martin Valihora.


  Divadlo ASTORKA Korzo´90 v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja 

Súvisiace dokumenty