Blindfriendly Streda 19. 2. 2020 | Meniny má Vlasta Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

So snehom bojuje viac ako 10 mechanizmov

Regionálne cesty Bratislava, ktoré zabezpečujú zimnú údržbu ciest ll. a lll. triedy v Bratislavskom regióne, zareagovali na dnešné sneženie vyslaním 11 mechanizmov do terénu.

 
Naše dispečerské strediská v kraji nepretržite monitorujú aktuálny stav komunikácií. Dispečing je v pohotovosti nielen na centrále, ale aj na strediskách Malacky, Senec, Pezinok. Každý deň zasielajú hlásenia, preto Regionálne cesty Bratislava vedia okamžite zareagovať," povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ RCB Milan Valašik.

Údržba je vykonávaná na všetkých cestách II. a III. triedy v Bratislavskom samosprávnom kraji,  v celkovej dĺžke 512 km a na 130 mostoch. 
 
V rámci dôležitosti sú prioritne udržiavané hlavné ťahy, cesty, využívané  autobusovou dopravou, horské úseky a úseky s nebezpečenstvom tvorenia závejov, snehových jazykov a námrazy. Operátom na dispečingoch zatiaľ neboli hlásené žiadne väčšie komplikácie. 
 
Regionálne cesty Bratislava ako správca komunikácií, zabezpečujú posyp vozoviek, odstraňovanie snehu z vozovky, odstraňovanie cestných prekážok, službu a pohotovosť, zimné značenie a ochranu pred závejmi ako aj čistenie ciest po zimnej údržbe.