Blindfriendly Štvrtok 19. 9. 2019 | Meniny má Konštantín Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Kultúrno-vzdelávacie podujatia Romeo a Júlia pokračujú

Autorský projekt „Harmónia sfér, Shakespeare-Prokofiev/Romeo a Júlia" sa dočkal svojej druhej fázy. Počas februára a marca sa uskutoční sedem moderovaných predstavení pre stredoškolákov.

 

„Úspech prvej fázy projektu výchovno-vzdelávacích koncertov nás presvedčil, aby sme pokračovali aj druhou fázou a ukázali spojenie umení a vzdelávania aj pre ďalšie stovky študentov“, vyjadril sa k projektu bratislavský župan Pavol Frešo.
 
Bratislavský samosprávny kraj spolu s bratislavským konzervatóriom a Centrom pre filantropiu pripravili v druhej fáze sedem moderovaných predstavení, ktoré sa uskutočnia v termínoch 9.2., 10.2., 1.3. a 2.3. 2016. Konať sa budú v Koncertnom štúdiu 1 v budove Slovenského rozhlasu a určené sú pre žiakov stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja a pre žiakov druhého stupňa základnej školy.
 
Cieľom projektu je vzbudiť u žiakov záujem o vysoké umenie, divadlo a  symfonickú hudbu, sprostredkovať kontakt so zlatým fondom svetovej literatúry a hudby a vychovať budúcu generáciu návštevníkov koncertných sál a divadiel.
 
Kultúrno-vzdelávacie predstavenia prinesú spojenie symfonickej hudby a činoherného slova, prezentované na báze stredoškolskej učebnej látky William Shakespeare (1564 – 1616) Romeo a Júlia. Študenti tak spoznajú nielen odborný výklad literárneho diela, ale prostredníctvom výberu symfonickej hudby k baletu Romeo a Júlia hudobného skladateľa Sergeja Prokofieva sa zoznámia s transformáciou príbehu do hudby samotnej.
 
Na podujatí sa predstaví 90-členný orchester Slovenského rozhlasu pod dirigentskou taktovkou Antona Popoviča, herci z Divadla Astorka – Róbert Jakab a Marián Miezga, ako aj Marián Prevendarčík, Martin Hronský, Sava Popovič a študenti hudobno–dramatického odboru Konzervatória v Bratislave. Moderátormi podujatí budú Adela Banášová a Peter Novák –Šarkan.
 
Organizátorom podujatia je nezisková organizácia Centrum pre Filantropiu a spoluorganizátorom Bratislavský samosprávny kraj. Záštitu na projektom aj tento raz prebralo Ministerstvo kultúry SR a Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.