Blindfriendly Streda 8. 4. 2020 | Meniny má Albert Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

V Divadle Astorka Korzo ´90 odštartovala nová sezóna

Dvadsiata siedma divadelná sezóna Divadla Astorka Korzo ´90, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, začalo svoju novú sezónu 5. septembra. Od tohto dátumu sa dajú kúpiť vstupenky na septembrové predstavenia

 

„Divadlo Astorka Korzo ´90 má bohatú históriu a vždy svojim divákom prináša zaujímavé tituly. Inak tomu nebude ani teraz. Bratislavskí i mimobratislavskí diváci sa môžu tešiť na obľúbené inscenácie, ale aj inscenácie z predchádzajúcich sezón, ktoré sa vždy tešili diváckej priazni,“ povedal Pavol Frešo, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

Aktuálnu sezónu otvoria viaceré nové premiéry. Prvou bude Sen svätojánskej noci v réžii Ondreja Spišáka, ktorá je naplánovaná na 13. septembra o 19tej hodine. Nasledovať bude Idiot v réžii Miroslava Krobota (14. septembra o 19tej hodine). Pripravené sú aj reprízy najnovšej divadelnej inscenácie Život je taký v réžii Vladimíra Strniska (16. septembra o 19tej hodine) nakoľko jej júnové predstavenia ukázali, že príbeh významného izraelského dramatika Hanocha Levina o manželoch a ich divnom susedovi zanechal hlbokú stopu, obzvlášť medzi partnerskými pármi rôznych vekových skupín. Aj v reprízových častiach budú účinkovať Ľubo Gregor, Zita Furková, či Vlado Černý.

Na úvod sezóny si divadlo pripravilo aj romantickú komédiu Sylvia v réžii Sone Ferancovej, ktorá divákov poteší svojou témou i láskavým pohľadom na domácich miláčikov. Predstavia sa v nej Anna Šišková, Vlado Černý, Marián Labuda ml. a Natália Puklušová. Za ňou bude nasledovať adaptácia skvelého románu Pavla Vilikovského Letmý sneh v hlavných úlohách s Adym Hajdu a Szidi Tobias. Réžie sa chopil Juraj Nvota a dramaturgie Jakub Nvota.

Divadlo Astorka Korzo ´90 sa 27. septembra predstaví aj na Medzinárodnom divadelnom festivale Divadelná Nitra s divadelnou inscenáciou Jama deravá v réžii Michala Vajdičku.

Chýbať nebude ani každoročné hosťovanie v pražskom Švandovom divadle na Smíchově pod názvom Dni Astorky v Prahe 2016, kde 7. októbra odohrá  divadelnú inscenáciu Višňový sad v réžii Mariána Amslera. Divadlo však prijalo pozvania aj na ďalšie hosťovania v ďalekom zahraničí.

Divadelnú jeseň v Bratislave v dňoch 25. až 30. októbra tradične spestrí aj  XII. Festival Astorka 2016, na ktorom bude uvedená hra Shylock v podaní Milana Kňažka, Shakespearom inšpirovaná Búrka v réžii dvojice SKUTR, divadelná inscenácia Molièrovej hry Mizantrop v réžii Lukáša Brutovského,  autorsko-réžijna prvotina Ivana Trojana Zásek, ktorú pripravil  s kolegami z Dejvického divadla a Vígszinház s inscenáciou výnimočne slávnej hry americkej herečky a spisovateľky Heather Raffo. V Scénických rozhovoroch Davida Hrbeka môžu diváci netradične spoznať člena ASTORKY, Petra Šimuna. Predaj vstupeniek na Festival Astorka 2016 sa začal 5. septembra.