Blindfriendly  15. 9. 2019 | Meniny má Jolana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Zastúpenie BSK v Bruseli hľadá stážistov

 Kancelária Bratislavského samosprávneho kraja v Bruseli opäť ponúka príležitosť pre stážistov a to počas roku 2017. Tí budú mať šesť mesiacov na pozorovanie fungovania európskych inštitúcií priamo v ich srdci. Uzávierka prihlášok je 19. decembra.

 

„Do nášho tímu v Kancelárii BSK v Bruseli hľadáme stážistov na budúci rok. Musia to byť študenti vysokých škôl. Či už bakalárskeho alebo magisterského štúdia. Mali by to byť študenti, ktorí sa zaujímajú o verejnú politiku a chcú sa naučiť niečo nové o verejnej správe a o pôsobení regionálnych a mestských kancelárií v Bruseli. Predovšetkým spolupracujeme so študentmi odborov medzinárodných vzťahov, európskych štúdií no nevyhýbame sa ani študentom, ktorí majú profil napríklad poľnohospodárskych fakúlt. Najdôležitejší je záujem študentov,“ zhrnula Dominika Forgáčová z Kancelárie BSK v Bruseli.

Stáž v Kancelárii BSK v Bruseli je určená iba študentom vysokých škôl, ktorí môžu v Bruseli stráviť tri až šesť mesiacov. Stáž je bezplatná, no študenti majú možnosť získať financie z grantového programu Erasmus stáže. Termín nástupu stážistov je na dohode s Kanceláriou BSK v Bruseli.

Počas stáže v Kancelárii BSK sa stážisti naučia, ako funguje regionálna kancelária v Bruseli, budú pomáhať s organizáciou podujatí a rovnako sa budú podieľať na príprave materiálov pred plenárnym zasadnutím Európskeho výboru regiónov.  Študenti tak získajú praktickú skúsenosť s každodenným chodom Kancelárie BSK v Bruseli a  Európskeho výboru regiónov.

V prípade záujmu treba poslať svoj životopis a motivačný list v slovenskom a anglickom jazyku na e-mailovú adresu: dominika.forgacova@region-bsk.sk najneskôr do 19.12.2016. V motivačnom liste uveďte preferovaný termín a dĺžku stáže. Minimálne trvanie stáže sú 3 mesiace. Stáž nie je určená pre absolventov.

„Od roku 2012 až do konca roku 2016 absolvovalo stáž v Kancelárii BSK v Bruseli 26 študentov. Je to pre každého z nich neopakovateľná skúsenosť, ktorú im žiadne prednášky či semináre na vysokej škole doma, na Slovensku, nemôžu dať. A okrem pracovnej príležitosti, je to pre mladých ľudí aj skvelá škola života, stráviť pol roka v „cudzom“ svete,“ uzavrel ponuku stáží predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.