Blindfriendly  29. 3. 2020 | Meniny má Miroslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Koľajová doprava musí byť zabezpečená a slúžiť ľuďom

 O železničnej doprave v kraji, o tom ako by mala vyzerať, čo nové by mala priniesť, či kam má smerovať, dnes spoločne rokovali bratislavský župan Juraj Droba a generálny riaditeľ a predseda predstavenstva ZSSK Filip Hlubocký.

 
„Dôležité je nastaviť vzájomnú komunikáciu, spoluprácu a verejne hovoriť o tom, ako treba zabezpečiť koľajovú dopravu tak, aby sa obyvatelia Bratislavského kraja cítili lepšie. Tá musí plniť potreby ľudí a cestujúcich všeobecne, aby ľudia presadli z áut do hromadnej dopravy a využívali aj vlakové spoje,“ povedal na stretnutí predseda BSK Juraj Droba. 
 
„Komunikácia s predstaviteľmi samospráv je pre nás veľmi dôležitá. Len správne nastavenie súladu autobusovej dopravy s našimi vlakmi umožňuje dosiahnuť na všetky ergonomické, ekonomické a ekologické výhody verejnej dopravy. Som veľmi rád, že sme nášho akcionára, ministerstvo dopravy presvedčili, že bratislavská železničná doprava potrebuje posilnenie. Obyvatelia Bratislavského samosprávneho kraja sa môžu tešiť na viac vlakov už od tohto júna,“ hovorí Filip Hlubocký, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva ZSSK, ktorý dodáva: „Veľmi vážnou témou sú však strategické investície do koľajníc a súvisiacej infraštruktúry, ktoré sú mimo priamej kompetencie ZSSK, no pre zahusťovanie vlakových spojení a zvyšovanie rýchlosti na koľajniciach sú dôležitejšie ako nákup nových vlakov. Pánovi županovi sme však prisľúbili pomoc pri spoločnom „lobbingu“ aj v tomto smere.“
 
Cieľom dnešného stretnutia, ktorého sa zúčastnili aj bratislavská vicežupanka zodpovedná za oblasť dopravy Alžbeta Ožvaldová a zástupcovia ZSSK, bolo vzájomné informovanie sa o situácii v tejto oblasti a nastaviť vzájomnú spoluprácu na dlhodobej báze. Všetci sa zhodli, že pre rozvoj koľajovej dopravy je nastavenie súčinnosti a spolupráce prioritné.
 
Doprava je pre bratislavskú župu absolútne kľúčovou témou, preto na záver stretnutia predseda BSK predostrel návrh, aby ZSSK nominovala jedného svojho zástupcu do 11-člennej komisie pre posudzovanie žiadostí na výber nového riaditeľa odboru dopravy. Aj takto župan deklaroval, že spoluprácu so ZSSK myslí vážne a že názor ZSSK zaváži v rozhodovaní spolu s názormi poslancov a ďalších členov výberovej komisie. Výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa odboru dopravy BSK bol vypísaný minulý týždeň a potrvá do 16.2.2018.