Blindfriendly Utorok 17. 9. 2019 | Meniny má Olympia Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Medzinárodný úspech župných škôl v Prahe

 V dňoch 20. - 21. 4. 2018 sa konal v Prahe na výstavisku Holešovice najvýznamnejší kozmetický veľtrh v Českej republike - INTERBEAUTY PRAGUE, ktorého sa so svojimi prácami a tiež priamo zúčastnila Stredná odborná škola vizážistiky a Stredná priemyselná škola elektrotechnická, Hálova 16 - obe z Bratislavy.

 

Už tradične bol veľtrh zameraný na súčasné trendy v kozmetických odboroch, najmä na anti-aging, dermatokozmetiku a modeláciu postavy, wellness, relaxáciu a zdravý životný štýl. Ťažiskovými vystavovateľskými kategóriami boli kozmetika, manikúra a pedikúra, starostlivosť o vlasy, vybavenie salónov, SPA centrá a prístroje na pleť a telo. Pre návštevníkov boli pripravené obľúbené Make-up pointy s líčením zdarma, Prevencia zdravia, ale aj stretávanie s osobnosťami veľtrhu. Jednotlivé odbory boli podporené aj súťažami profesionálov v oblasti nechtového dizajnu, bodyartu, make-upu, vlasovej tvorbe a ďalších.
V rámci medzinárodného Nail Festivalu ,,Zlaté ruce Čech 2018, sa žiaci SOŠ kaderníctva a vizážistiky prezentovali v štyroch kategóriách a vo všetkých úspešne obstáli:
v kategórii výroba šperku s použitím nechtového akrylu
1. miesto Adela Králová a 3.miesto Nikola Mészárošová
v kategórii Hair star
1.miesto Adela Králová a 2.miesto Nikola Mészárošová
v kategórii Nail art star
1.miesto a 3.miesto Žaneta Orelová a 2.miesto Natália Regásková
v kategórii Manikúra prírodných nechtov
2.miesto Žaneta Orelová
Žiačka Julianna Skronka sa zúčastnila semifinále profesionálnej make-upovej súťaže MAKECUP make-up awards a postúpila do finále, ktoré sa uskutoční v jesennom termíne Interbeauty.
V kategórii „Poster" sa hodnotili plagáty s prácami žiakov. Na tejto kategórii školy SOŠ kaderníctva a vizážistiky a SPŠE Hálova pracovali spoločne. Žiaci SPŠE Hálova z odboru televízna, komunikačná a multimediálna technika nafotili práce vizážistiek v školskom Štúdiu 16. Kreatívne tímy získali tieto ocenenia:
v kategórii Folklór
1.miesto Natália Regásková SOŠKaV a Peter Nyitray SPŠE Hálova
v kategórii Make-up fantazy
1.miesto Žaneta Orelová SOŠKaV a Tomáš Vyoral SPŠE Hálova
2.miesto Natália Regásková SOŠKaV a Adam Nagy SPŠE Hálova
Spolupráca škôl priniesla nielen dobré výsledky, ale obohatila aj vyučovací proces. V spolupráci na projektoch budú školy pokračovať.