Blindfriendly Streda 19. 2. 2020 | Meniny má Vlasta Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

4.7.2018 - Júl plný zaujímavého programu

Kultúrne zariadenia v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja si na mesiac júl pripravili pre deti a mládež, ale aj pre dospelých, rôzne aktivity a zaujímavý kultúrny program. Výnimkou sú divadlá, ktoré majú dvojmesačné divadelné prázdniny.

 

„Toto leto je zároveň posledné, kedy môžete navštíviť kaštieľ v Modre. Konkrétne v mesiaci júl. Od augusta ho už ide župa rekonštruovať. Jeho rekonštrukciou a úpravou záhrady sa vytvorí kultúrno-kreatívne centrum a zabezpečí sa technické zázemie v priestoroch kaštieľa pre aktivity rôznych cieľových skupín ako výstavné priestory, otvorené ateliéry, malé javiskové formy; otvorené ateliéry, školiace a kurzové miestnosti; infobod; priestor pre kultúrno-spoločenské podujatia v záhrade; veľká spoločenská miestnosť, degustačná miestnosť, archív vín. S využitím nových technológií sa ráta aj pri vytvorení digitálno-dokumentačného centra kultúrneho dedičstva a kultúrnej krajiny priamo v priestoroch kaštieľa v Modre,“ ozrejmil bratislavský župan Juraj Droba.

V pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja je aj Malokarpatské osvetové stredisko v Modre, ktoré pozýva priaznivcov hudby na Prehliadku speváckych zborov, „Cyrilo-Metodské dni“. Tá sa uskutoční vo štvrtok 5. 7. 2018 o 15:00 hodine v kostole Sv. Štefana, Kráľa Uhorského v Stupave. Tešiť sa môžete na spevácky zbor Stupavská Nevädza - Stupava, Animatus - Pezinok, Gloria – Zohor, Cantus – Bratislava, Cantate Domino – Zohor, Zavarský komorný zbor – Zavar, Vox Aurumque – Trnava, Spevácky zbor Stella – Senec.

Malokarpatská knižnica v Pezinku si pre svojich návštevníkov pripravila vo svojich priestoroch nasledujúce zaujímavé aktivity a podujatia. Určené sú tak pre deti, žiakov ako aj verejnosť:

15. 7. 2018 o 18:00 hodine - Literárny kolotoč: „…malé nežné blues“, na ktorom sa predstaví poetka Judita Kaššovicová a hudobní hostia Juraj Turtev a Erich „Boboš“.
Prečítané leto 2018 – tematický letný knižný kútik, s ktorým každý pondelok objavíte nové príbehy. Čakajú vás knižné tipy na päť tém: O ďalekej krajine, O okuliaroch, O priateľoch, O listoch, O mori.
V knižnici sa nenudíme – literárna dielňa pre deti, ktorá tvorivým spôsobom podporuje lásku k čítaniu a je tematicky prepojená s „Prečítaným letom“ a to vždy v utorok od 10:00 – 12:00 hodiny.
Sprievodné aktivity:
3. 7. – Letecký deň: tvorba a súťaž papierových lietadielok + cestovateľská tajnička
10. 7. – Pozri sa cez ružové okuliare: vyrob si ružové okuliare + skúmaj optikou / mikroskopy, lupy, ďalekohľady
17. 7. – Interaktívne divadelné predstavenie – téma priateľstvo
24. 7. – Lesná pošta: nie je list ako list – hravo o stromoch a korešpondencii
31. 7. – More na dvore: morská rybačka v knižnici
Letná čitáreň v átriu knižnice, ktorá sa v lete premení na oázu s hojdačkou, časopismi a knižnými tipmi pre deti aj dospelých.

V piatok 13. 7. 2018 môžete zavítať aj na nádvorie Malokarpatského múzea v Pezinku, kde o 19:30 hodine otvorí svoje brány Letný Wine and Art Festival. Aj jeho 6. ročník opäť v sebe spojí hudbu, literatúru, umenie a víno. Všetko v malebnom prostredí vinohradníckeho dvora zo 17. storočia. Snahou je otvoriť múzeum verejnosti aj mimo otváracích hodín a poskytnúť tak možnosť kultúrneho zážitku spojeného s degustovaním vína. V ponuke sú výhradne miestne kvalitné vína od domácich producentov. Koncept Wine and Art stojí na striedaní literárnych žánrov a hudobných smerov. Letné umelecké večery v tohtoročnej sezóne Wine and Art otvorí skupina Genius Locci, hudobný projekt dvoch sestier a spriaznených hudobníkov nesúci sa v žánroch indie folk/dream pop s autorskou tvorbou, spievanou v angličtine.