Blindfriendly Piatok 10. 4. 2020 | Meniny má Igor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

[10. 9. 2018 13:40:00]

10.9.2018 - Otvorenie sezóny v „bábkači“

 Originálnu adaptáciu známej rozprávky Hansa Christiana Andersena Malá morská víla si pripravilo Bratislavské bábkové divadlo. Premiéru inscenácie si môžete pozrieť už tento piatok 14. septembra 2018 o 18.00 hodine v Istropolise (vchod z ulice Škultétyho č. 5).

 

„Je to naše tradičné bábkové divadlo. Preto som rád, že sme v apríli spustili komplexnú rekonštrukciu jeho domovskej scény na Dunajskej ulici v Bratislave. Verím, že výsledkom bude krásne divadlo, ktoré bude naďalej prinášať zaujímavé a kvalitné predstavenia a pomôže deti a mládež vzdelávať a posúvať vpred aj rôznymi aktivitami mimo javiska” povedal bratislavský župan Juraj Droba.

Bratislavské bábkové divadlo, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, odštartuje svoju divadelnú sezónu rozprávkou o malej morskej víle. Príbeh, v ktorom sa morská víla rozhodne vymeniť honosné morské kráľovstvo za neistý svet ľudí, aby sa mohla uchádzať o srdce milovaného princa, je základom jednej z najznámejších a zároveň najsmutnejších rozprávok Hansa Christiana Andersena. V divadle sa však presvedčíte, že napriek stroskotaným nádejam a nenaplnenej láske nie je dôvod na ponurú náladu. Nová adaptácia pôvodného príbehu z pera mladého režiséra Šimona Spišáka ponúka originálny pohľad plný humoru a viery, že za ideály a sny sa oplatí bojovať aj napriek nepriazni osudu. Inscenácia je súčasťou cyklu „živá klasika“, ktorá ponúka nevšedné spracovania tradičných svetových a slovenských rozprávok. Potrvá 50 minút a je vhodná pre deti od 5 rokov. Dramaturgie sa ujal Peter Galdík a v hlavných úlohách sa predstavia Juraj Bednarič, Anna Čonková, Miriam Kalinková, Robert Laurinec.