Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Bratislavské bábkové divadlo očami svojich najmilších divákov

 Dňa 9. februára t.r. sa v Bratislavskom bábkovom divadle uskutočnila vernisáž výstavy najlepších výtvarných prác mladých talentov z nášho regiónu. Záujemcovia si môžu na nej prezrieť najkrajšie výtvarné diela, s ktorými sa prihlásili do súťaže s názvom Bábkové divadlo očami detí, žiaci našich škôl.

 
Na výzvu vedenia BBD zareagovalo 21 škôl a 276 mladých výtvarníkov z celého západoslovenského regiónu. Témou súťaže bolo stvárnenie reflexie, prípadne asociácie, nezabudnuteľného osobného zážitku mladých divákov, spojeného s návštevou tohto divadla.

Odbornú porotu viedol riaditeľ BBD Ján Brtiš a členkami boli výtvarníčky a scénografky Eva Farkašová a Zuzana Malcová, spolu so šéfkou výroby BBD Beátou Zázrivcovou. Z celkového počtu takmer troch stoviek zaslaných súťažných prác vybrali 40 najkrajších, ktoré odporučili ako súčasť výstavy. Úroveň prác bola vysoká a vybrať z nich 12 najlepších na záverečné ocenenie nebolo vôbec jednoduché. Ich autorov odmenili diplomom a darčekmi. Absolútnym víťazom sa stala Základná škola Most pri Bratislave.
 
Výstava v BBD potrvá do konca februára 2009. V marci ju môžu záujemcovia vidieť vo vstupnom priestore sídla Bratislavského samosprávneho kraja, na Sabinovskej ulici v Bratislave.