Blindfriendly Streda 8. 4. 2020 | Meniny má Albert Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aréna s Astorkou na festivale v Prahe

Divadlá v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja od februára do mája ponúknu českým nadšencom divadelného umenia to najlepšie zo svojho repertoáru. Arénu a Astorku Korzo ´90 môžete navštíviť v Prahe na 14. ročníku festivalu Slovenského divadla.

 
Festival prebieha v Divadle Bez zábradlí v Prahe, ktoré je hlavným organizátorom podujatia a v Divadle A. Dvořáka Příbram. Hlavnou ideou festivalu je umožniť českému divákovi zoznámiť sa s novotami slovenských divadelných súborov.  Divadlo Astorka Korzo ´90 ponúkne komédiu o láske a utrpení z lásky Mesiac na dedine, v ktorej sa prestavia Peter Šimun, Marta Sládečková, Rebeka Poláková, Zuzana Krónerová, Vlado Černý a iní. V komédii najlepšieho rozprávača príbehov 19. storočia a znalcu ľudských pováh, spisovateľa Turgeneva, je láska rôznych podôb pretkávaná komickými výstupmi groteskných postavičiek. Divadlo Aréna sa na festivale predstaví s hrou Traja kamaráti, ktorá vychádza zo slávneho románu Ericha M. Remarqua. Román Traja kamaráti isto netreba bližšie predstavovať, ide o príbeh o sile priateľstva a lásky, ktorý nestratil nič zo svojho sviežeho humoru, ale ani z dojemného smútku a tragiky. Účinkujú Denisa Hamarová, Juraj Mokrý. Sáva Popovič, Zuzana Frenglová a ďalší. 
Okrem divadiel Bratislavského samosprávneho kraja sa na festivale predstavia aj súbory Slovenského národného divadla, Slovenského komorného divadla z Martina, Divadla Andreja Bagara v Nitre, Štúdia L+S z Bratislavy a Radošinského naivného divadla.
Divadlo Bez zábradlí je významným subjektom, ktoré sa podieľalo na tvorení podhubia divadelnej kultúry v bývalom Československu. Zložili ho ena Philipová, Ivan Vyskočil, Jiří Suchý a Vladimír Vodička. Členmi súboru boli významné osobnosti ako dramatik Václav Havel, filmoví režiséri novej vlny či Grossman pôsobiaci ako režisér.  
Je nám preto cťou, že v rámci kooperácie, interakcie a komunikácie českej a slovenskej kultúry sa koná podujatie takéhoto charakteru.