Blindfriendly Streda 8. 4. 2020 | Meniny má Albert Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Prečo som na svete rád

Výber z celoslovenskej výstavy pod týmto názvom je inštalovaný vo vstupných priestoroch Úradu Bratislavského samosprávneho kraja na Sabinovskej 16 v Bratislave. Výstava je sprievodným podujatím odborného seminára „Prevencia a včasná diagnostika depresie a samovraždy“.

 
Výstavu výtvarných prác detí a mladých ľudí každoročne organizuje Národné osvetové centrum. Ide o celoslovenský projekt, ktorý vstupuje do 15. ročníka. Postupne s pribúdajúcimi rokmi prerástol do veľkého medzinárodného podujatia, do ktorého sa zapájajú už štyri kontinenty - Európa, Austrália, Amerika a Ázia. Výtvarné práce vytvorili slovenskí a zahraniční žiaci a študenti od 14 do 18 rokov zo základných a stredných škôl, detských domovov a diagnostických centier, ktorí umeleckou cestou vyjadrujú svoj postoj k drogám a závislosti. Projekt Prečo som na svete rád/rada je jediným svojho druhu na Slovensku a súčasne je dôležitým projektom Národného osvetového centra a Ministerstva kultúry SR. Zo všetkých prác odborná porota vybrala približne 90 najlepších, ktoré budú v máji 2009 sprístupnené verejnosti v budove Národnej rady Slovenskej republiky. Na projekte dlhé roky spolupracuje aj Centrum pre liečbu drogových zariadení v Bratislave.
 
Seminár „Prevencia a včasná diagnostika depresie a samovraždy“ organizuje BSK v spolupráci s Psychiatrickou spoločnosťou Slovenskej lekárskej spoločnosti vo štvrtok 23. apríla v budove Úradu BSK. Je určený odbornej verejnosti a odznejú na ňom prednášky o depresiách v detskom veku, u dospelých i u geriatrických pacientov, o nedostatočnej komunikácii s deťmi o depresiách a samovraždách.