Blindfriendly Streda 8. 4. 2020 | Meniny má Albert Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Hans Niessl u Bajana

 Počas dnešnej oficiálnej návštevy Slovenskej republiky sa predseda vlády spolkovej krajiny Burgenland Hans Niessl stretol aj s predsedom Bratislavského samosprávneho kraja Vladimírom Bajanom.

 
Spolu s najvyššími predstaviteľmi oboch regiónov sa na stretnutí zúčastnili aj obaja veľvyslanci - Peter Lizák, mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec SR v Rakúsku a Helmut Wessely, mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Rakúska na Slovensku. Aj tento fakt podčiarkol úzke vzťahy medzi Slovenskom a Rakúskom, ktoré sú v poslednom čase veľmi intenzívne.
Témami, ktoré rezonovali na stretnutí, boli predovšetkým dopravná infraštruktúra a podpora hromadnej dopravy, ktorá následne pomáha i rozvoju cestovného ruchu ale aj obnoviteľné zdroje energií – v tejto oblasti je Burgendland známy svojimi úspešnými aktivitami, využívaním veterných mlynov či biomasy. Pre efektívny rozvoj oboch krajín aj z pohľadu regiónov je predpokladom spoločný postup v oblasti  územného plánovania – obaja lídri sa zhodli na možnosti vyvíjať tlak na spoločnú slovensko–rakúsku medzivládnu komisiu pre územný plán tak, aby sa niektoré konkrétne projekty mohli rozvíjať intenzívnejšie. Zhodli sa aj na hľadaní možností čerpania európskych financií najmä v rámci programu INTERREG, kde vidia perspektívu spoločných projektov cezhraničnej spolupráce (budovanie cyklotrás, cestovný ruch, kultúra...), možno i v súčinnosti s ďalším partnerom – niektorým z maďarských regiónov.
Súčasťou delegácie z Burgenlandu sú aj predstavitelia hospodárskeho života spolkovej krajiny Burgenland, ktorí sa stretli s riaditeľom Úradu BSK Vladislavom Dzúrikom a zástupcami odborných útvarov Úradu BSK.