Blindfriendly Streda 8. 4. 2020 | Meniny má Albert Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Putovná výstava hosťuje v Bukurešti

Výstava, ktorá nesie názov Sídelné mestá regiónov krajín V4, je projektom Bratislavského samosprávneho kraja. Už niekoľko rokov šíri informácie o stredoeurópskych krajinách V4 prostredníctvom výstav inštalovaných v rôznych mestách Európy. Tentoraz sa presúva do Maďarského kultúrneho inštitútu v Bukurešti a potrvá do 30. júna t. r.

 
Autorom publikácie, ktorá je súčasťou výstavy, je poslanec BSK Ladislav Snopko. Informácie sú sprostredkované zrozumiteľne, s množstvom faktov o jednotlivých regiónoch V4 a s fotografickou prílohou. Otvorenie výstavy vždy sprevádzajú zaujímavé sprievodné podujatia. Tentoraz boli súčasťou kultúrneho programu aj podujatia pripomínajúce revolúciu v Poľsku, ktoré sa ako prvé z postkomunistických krajín mohlo chváliť statusom demokratickej krajiny.
 
Medzi prizvanými hosťami boli aj veľvyslanci krajín V4 a ďalší veľvyslanci stálych zastúpení v Bukurešti. Podujatie otvorili slávnostnými príhovormi veľvyslankyňa SR Dagmar Repčeková a autor výstavy Ladislav Snopko. V historickej budove Bukureštianskej filharmónie Georgea Enescu sa konal slávnostný koncert, ktorý predstavil najznámejších poľských autorov ako Pendereckeho, Kilara, Wieniawskeho a Luboslawskeho spolu s Bukureštianskoou filharmóniou pod vedením maestra Antona Wita z Varšavy a mladou virtuózkou Agatou Szymczewskou. Výstava historických fotografií pripomenula obdobie formovania a vzniku občianskeho hnutia Solidarita, ktoré sa stalo symbolom víťazstva nad komunizmom.
 
Z Bukurešti poputuje výstava do Benátok, ktorej zahájenie by malo byť v polovici septembra ešte tohto roku.