Blindfriendly Streda 8. 4. 2020 | Meniny má Albert Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Rokovali o obchvate Bratislavy

Aktuálna situácia a stav prác na obchvate Bratislavy, t.j. diaľnici D4, bola témou dnešného stretnutia ministra dopravy SR Ľubomíra Vážneho s predsedom Bratislavského samosprávneho kraja Vladimírom Bajanom a primátorom hlavného mesta SR Bratislavy Andrejom Ďurkovským.

 
Predseda i primátor deklarovali pripravenosť oboch samospráv angažovať sa a podporovať čo najrýchlejšie začatie realizácie obchvatu v časti, kde pretína rieku Dunaj, časti, ktorá je spoločná pre všetky alternatívne varianty trasovania obchvatu a je nesmierne dôležitá i z pohľadu nevyhnutnej potreby ďalšieho mosta v hlavnom meste. Táto dopravná stavba je zakotvená aj v územnom pláne tak kraja ako aj hlavného mesta a bola pripomienkovaná všetkými dotknutými orgánmi a inštitúciami. Ak sa nezačne s touto stavbou čo najskôr, môže prísť v najbližších rokoch ku kolapsu dopravy, ktorý poznačí nielen Bratislavu a jej okolie, ale ohrozí aj ostatné regióny.
 
Minister, predseda i primátor veria, že k realizácii obchvatu bude možné pristúpiť čo najskôr. Dohodli sa na príprave termínovníka prác, ktorý by mohla schváliť aj vláda SR a ktorý by bol záväzný pre všetkých zainteresovaných. Obchvat Bratislavy je dôležitou dopravnou stavbou nielen z pohľadu Bratislavy a Bratislavčanov, ale je nevyhnutný aj z hľadiska tranzitu dopravy na celé Slovensko.