Blindfriendly Streda 19. 2. 2020 | Meniny má Vlasta Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Výchovno-rekreačné tábory pre deti z domovov sociálnych služieb

Kultúrno-spoločenské akcie, večerné zábavy, tanec, hudba, príroda, hory, ale aj more a pláže, to všetko je počas tohto leta pripravené pre deti s ťažkým zdravotným postihnutím.

 
Podobne ako minulý rok aj teraz klienti sociálnych zariadení Bratislavského samosprávneho kraja pocestujú do výchovno-rekreačných táborov, a to vďaka Ministerstvu práce, sociálnych vecí a rodiny SR. To kraju poskytlo finančnú podporu viac ako 8,6-tis. € (259083,60,- Sk).
 
Výchovno-rekreačné tábory jednotlivé zariadenia organizujú samostatne podľa svojich požiadaviek a v im vyhovujúcich termínoch. Svoj tábor už absolvovali klienti Domova sociálnych služieb prof. Karola Matulaya pre deti a dospelých, ktorí si užívali týždeň plný zábavy na chate v malebnom prostredí Malých Karpát. Moravský Svätý Ján navštívili deti z Domova sociálnych služieb pre deti a dospelých Integra. V septembri pocestujú klienti Domova sociálnych služieb pre deti a dospelých na Sibírskej ul. v Bratislave do Častej a klienti z Domova sociálnych služieb pre deti ROSA, absolvujú svoj vysnívaný, športovo-relaxačný pobyt v Grécku. Tábora sa spolu s deťmi zúčastňujú aj rodičia, ktorí si náklady v plnej výške hradia sami. Skutočnosť, že rodičia cestujú spolu s deťmi v mnohých prípadoch predstavuje upevnenie ich vzájomných vzťahov, ako aj nadviazanie dobrých vzťahov medzi rodičmi a zamestnancami zariadenia či medzi rodičmi samotnými.