Blindfriendly Štvrtok 20. 2. 2020 | Meniny má Lívia Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Spríjemnite si letné dni súťažením s Bratislavskou župou

Fotografickú a literárnu súťaž ako aj II. ročník súťaže Navštív, hraj, vyhraj vyhlásil Bratislavský samosprávny kraj pre všetkých, ktorí radi nielen vyhrávajú, ale aj tvoria. Každý môže poslať fotografiu, napísať príbeh, či spoznať kraj pri zbieraní pečiatok a vyhrať let balónom.

 
Fotografická súťaž „Ľudia (z) regiónu“ dáva priestor tvorivým ľuďom všetkých vekových kategórií, ktorým sa podarilo/podarí zachytiť obyvateľa či návštevníka kraja v netradičnej, klasickej, vtipnej či inej situácii. Cieľom literárnej súťaže s názvom „Kraj plný fantázie“ je vytvoriť vtipný a nápaditý príbeh, ktorý bude obsahovať mená obcí, alebo miest Bratislavského regiónu. Dáva tak šancu dať názvom obcí v Bratislavskom kraji nový význam, spojiť ich do nových súvislostí a vytvoriť tak mozaiku, ktorá vyvolá smiech, úsmev či zamyslenie.  Uzávierka oboch súťaží je v piatok 21. augusta 2009. Podrobné podmienky a pravidlá ako aj prihlášky do týchto súťaží sú zverejnené na www.bratislavskykraj.sk.
 
„Podobne ako minulé leto, sme aj tento rok pre obyvateľov i návštevníkov regiónu vybrali zaujímavé miesta, ktoré keď navštívia a získajú pečiatku, môžu vyhrať let balónom.“ povedal v súvislosti s druhým ročníkom súťaže Navštív, hraj, vyhraj! predseda kraja Vladimír Bajan. Hracie karty a pečiatky je možné získať na 10 miestach v Bratislavskom kraji, a to v Slovenskom národnom múzeu na Vajanského nábreží 2 v Bratislave, v Múzeu mesta Bratislavy na Radničnej 1, v Múzeu dopravy na Šancovej 1 v Bratislave, v Medzinárodnom dome umenia pre deti Bibiana na Panskej 41 v Bratislave, v Múzeu Červený Kameň, v Sokoliarskom dvore Astur na Hrade Červený Kameň, v Galérii Danubiana v Čunove, v Aqvaparku Senec na Slnečných jazerách, v Mestskom centre kultúry v Malackách, Záhoracká 1919 a v Zoologickej záhrade v bratislavskej Mlynskej doline.