Blindfriendly Streda 8. 4. 2020 | Meniny má Albert Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Astorka opäť v stovežatej uspela

 Každoročné, už tradičné DNI ASTORKY v Švandovom divadle v Prahe, ktoré sa uskutočnili v dňoch 6. a 7. marca 2009 boli mimoriadne úspešné. Astorka na nich tentoraz uviedla dve, aj u nás doma úspešné a ocenené inscenácie: Čudné popoludnie Dr. Zvonka Burkeho a hru Romeo a Júlia.

 
„Obidve naše predstavenia boli beznádejne vypredané. Zožali sme naozaj veľký úspech, ktorý nás veľmi potešil. Veď pražské publikum je vysokej úrovni, s veľkými nárokmi i očakávaniami“, povedal po návrate z Prahy riaditeľ Divadla Astorka/Korzo´90 Vlado Černý. „V Čechách majú veľmi radi slovenské divadlo vo všeobecnosti“, dodal obľúbenýherec Róbert Jakab. „Oni nás tradične vítajú s nadšením. To bolo v Švandovom divadle aj tentoraz z javiska cítiť. Potlesku sme si teda užili.“ Po predstavení, čo sa stalo už milou tradíciou, posedeli astoráci so švandovcami, podiskutovali a prebrali ich chystanú návštevu v Bratislave na jeseň tohto roku. V rámci 5.ročníka FESTIVALu ASTORKA 2009, ktorý bude v dňoch od 16.- 20. novembra privítame vynikajúce pražské Švandovo divadlo v Bratislave. V neformálnych rozhovoroch pražskí herci potvrdili, že sa na hosťovanie veľmi tešia. „ My sa navzájom na seba tešíme nielen ako divadelníci, ktorí sú zvedaví na to, čo práve robíme, ale aj ľudsky. Za tie roky,  čo sa navzájom navštevujeme, sme už ozajstní priatelia. Ich herci, skvelá Klára Cibulková, Tomáš Pavelka, Kristýna Frejová a mnohí ďalší, to sú ľudia, s ktorými si máme vždy čo povedať,“ dodal herec.
 
Piaty ročník medzinárodnej prehliadky európskych divadiel Astorka 2009 dozaista opäť raz výrazne obohatí kultúrne prostredie nášho regiónu. Celkom určite sa stane výnimočnou kultúrnou udalosťou nielen v rámci profilu Divadla Astorka/Korzo´90, ale aj hlavného mesta a celého bratislavského regiónu. Jeho návštevníkom a záujemcom, sa okrem iných, určite predstaví so svojou najnovšou tvorbou aj pražské Švandovo divadlo, ktoré hostilo v uplynulých dňoch úspešnú Astorku.
 
Čudné popoludnie Dr. Zvonka Burkeho
Premiéra v DAK´90 – november 2007
Réžia: Boris Farkaš
Herci Róbert Jakab, Lukáš Latinák, Juraj Kemka a herec i režisér Boris Farkaš za stvárnenie svojich postáv v tomto titule a pán Farkaš za réžiu získali Prémiu Slovenského literárneho fondu 2008
 
Romeo a Júlia
Mimoriadne úspešný Shakespearovský titul je v repertoári DAK´90 od roku 2006. S hercami Rebekou Polákovou, Lukášom Latinákom, Szidi Tóbias, Adym Hajdu, Zuzanou Krónerovou, Petrom Šimunom a ďalšími ho naštudoval režisér J.A.Pitínsky.