Blindfriendly Piatok 10. 4. 2020 | Meniny má Igor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Premíéra hry v Astorke Korzo´90

 Dňa 7. mája t. r. sa uskutoční premiéra hry Červená princezná. Autorom predlohy je súčasný slovenský autor Peter Pavlac. Námetom hry je skutočná postava Galiny Brežnevovej a úskalia jej komplikovaného osudu.

 
Hra je ,,voľným“ pokračovaním dokumentu z roku 1992, ktorý mapoval búrlivý život dcéry sovietskeho komunistického pohlavára Leonida Iljiča Brežneva, Galiny Brežnevovej. Hlavnú úlohu zastupovala osobne a poskytla tak autentickú výpoveď, ktorá dopĺňa mozaiku ich rodinného života, ale aj historickú realitu vtedajšieho Ruska. Záverečnou vetou dokument odkazoval na pokračovanie, ktoré však nebolo uskutočnené z dôvodu hospitalizovania Galiny na protialkoholickom oddelení v moskovskej nemocnici a jej neskoršej smrti.
 
Peter Pavlac stavia na týchto skutočnostiach a vytvára fiktívnu situáciu, v ktorej dva roky po zverejnení dokumentu oslovuje Galinu tvorca Oleg, ktorého zámerom je natočiť pokračovanie dokumentu. Pri ich stretnutí sa náhodne objaví aj mladé dievča, Gaľa. Paralelne tak prebieha príbeh Galiny odhaľujúcej tajomstvá vlastnej minulosti, svojich troch manželstiev a iných milostných avantúr a dievčaťa unikajúce zo svojho domu pred nekončiacou rodinnou kliatbou, samou sebou a svojím detstvom. Príbeh poukazuje aj na Galinine problémy s alkoholom, v ktorom utápa svoj žiaľ. Ponor do psychiky hlavných protagonistiek tak vytvára mozaiku, ktorú si divák môže prísť pozrieť a pospájať už čoskoro.
 
Viac informácií:
Divadlo ASTORKA Korzo 90
divadelná scéna: Námestie SNP 33
Bratislava
poštová adresa: Suché mýto 17
Bratislava 814 99
P.O.BOX 241
www.astorka.sk
tel: 02/5443 2093
E-mail: pokladna@astorka.sk