Blindfriendly Streda 8. 4. 2020 | Meniny má Albert Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Premiéra hry Krása nevídaná

 Dňa 29. mája t. r. o 10.00 hodine a 18.00 hodine sa koná premiéra hry Krása nevídaná. Bratislavské bábkové divadlo tak opäť ponúka kvalitné predstavenie pod režisérskou taktovkou Kamila Žišku. Hru preložil Jozef Mokoš z ruského originálu od Jevgenija Speranskijeho.

 
Bratislavské bábkové divadlo je jedným z prvých kamenných divadiel na Slovensku. Spolu s divadlami v Žiline a v Nitre, ktoré vznikli skôr, formuje divadelnú kultúru na Slovensku už niekoľko desaťročí. Od začiatku svojho pôsobenia má v umeleckom súbore významné osobnosti. Vystriedali sa v ňom štyri generácie hercov a v súčasnosti nastupuje piata, ktorá nemálo prispieva ku kvalitným výstupom divadla. Prezentovalo sa na mnohých zahraničných festivaloch, z ktorých si aj prinieslo významné ocenenia.
 
Z nepreberného množstva ruských rozprávok vám tentoraz ponúkne jednu z najkrajších. Príbeh o nepokojnom cárovičovi, ktorý sa vyberie do sveta hľadať Krásu Nevídanú. Na ceste plnej nebezpečenstva a dobrodružstiev spozná silu priateľstva, ale aj nenávisti, zákernosti a zloby.
Pri stretnutí so zbojníkmi len o vlások unikne smrti. Do cesty sa mu postavia Baba Jaga, a Kostej Nesmrtelný. Na strastiplnej ceste však získa aj priateľa - bohatiera Čepeľa a nakoniec vytúženú Krásu Nevídanú.
 
Viac informácií:
Bratislavské bábkové divadlo
Dunajská 36, Bratislava
www.babkove-divadlo.sk
Tel.: 02/5263 4740
E-mail: prevadzka@babkovedivadlo.sk