Blindfriendly Piatok 10. 4. 2020 | Meniny má Igor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Bratislavský samosprávny kraj sa predstaví vo Výbore regiónov na podujatí Open doors 2008

V sobotu 7. júna 2008 sa v Bruseli uskutoční podujatie Open Doors európskych inštitúcií, v rámci ktorého otvoria svoje brány Európsky parlament, Európska komisia, Rada Európy a Výbor regiónov. Práve Výbor regiónov vo svojom sídle na Rue Belliard v Bruseli poskytuje priestor zastúpeniam členských regiónov na svoje prezentácie.

 
Bratislavský samosprávny kraj sa tento rok predstaví folklórom, zo siedmich tematických dedín sa prihlásil do dediny „Folklór – predvedenie tradičného folklórneho odevu“. V spolupráci s Občianskym združením Tanec pre radosť predstaví tradičné slovenské kroje z nášho regiónu. Chýbať nebudú ukážky ľudového tanca a spevu v podaní Viery a Lucie Masarykových z tohto občianskeho združenia. Kraj sa predstaví aj čipkárskym umením, ktoré predvedie profesionálka v paličkovaní Anna Klementová. Tá svoje umenie predvádza na rôznych akciách a umeleckých podujatiach na Slovensku ale aj v zahraničí. Stánok Bratislavského samosprávneho kraja ponúkne množstvo propagačných materiálov, bude pútať typickými produktmi regiónu - bratislavskými rožkami, pagáčmi, cukríkmi, či medovníkmi vo farbách nášho regiónu – žltej a modrej s označením Bratislava Region.
 
Podujatie je určené pre širokú bruselskú verejnosť ako aj návštevníkov Belgicka a okolitých krajín najmä Holandska a Nemecka. Cieľom účasti BSK je nielen prezentácia regiónu v zahraničí, ale predovšetkým upevňovanie pozícií regionálnej samosprávy v európskom kontexte.
 
Regióny mali možnosť prihlásiť sa do 7 tematických dedín: Rómska kultúra; Interkultúrny dialóg regiónov hlavných miest; Regióny ovplyvnené Keltmi; Regióny v okolí Stredozemného mora; Alpská kultúra; Civilizácia lesa; Folklór – predvedenie tradičného folklórneho odevu.