Blindfriendly Utorok 25. 2. 2020 | Meniny má Frederik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Multifunkčná aréna má už aj pracovný názov - Danube Arena

5. decembra 2008 nadobudlo právoplatnosť územné rozhodnutie (rozhodnutie o umiestnení stavby) pre športový komplex v Petržalke, ktorý okrem iného zahŕňa aj multifunkčnú arénu. Jej pracovný názov Danube Arena evokuje blízkosť, význam a veľkosť veľtoku Dunaj, ktorý preteká Slovenskom i dvomi susednými krajinami Rakúsko a Maďarsko.

 
"To, že máme v rekordne krátkom čase v rukách prvé a podčiarkujem právoplatné rozhodnutie je zásluhou ľudí, ktorí veria tejto myšlienke, nadchli sa pre ňu a venovali jej aj svoj čas a energiu", povedal dnes na tlačovej konferencii Vladimír Bajan. Poďakoval okrem nich aj všetkým dotknutým orgánom a inštitúciám, ktorí sa k územnému rozhodnutiu vyjadrovali a dodal, že všetky vyjadrenia boli kladné.
 
Partneri zo spoločnosti Jokerit predstavili aj štúdiu uskutočniteľnosti, ktorá aj po podrobných analýzach lokality, trhu, potenciálu a všetkých ďalších súvislostí preukázala, že projekt viacúčelovej haly v Petržalke je reálny. Aréna by podľa tejto štúdie mala byť využívaná prevažne na športové akcie (55%), kultúrne podujatia  (12%) ale aj iné udalosti. Malo by sa tu usporiadať zhruba 100 podujatí ročne a počíta sa s návštevnosťou až 625 tis. návštevníkov ročne.
 
BSK okrem toho obdržalo už niekoľko stanovísk slovenských športových zväzov, ktorí výstavbu multifunkčnej haly vítajú a vyjadrujú presvedčenie, že aj oni tam budú môcť usporiadať európske či svetové šampionáty vo svojich športoch. Medzinárodná basketbalová federácia dokonca konštatovala, že by sa tu mohli konať aj majstrovstvá Európy a sveta v basketbale dospelých i mládeže v roku 2013. Podľa vlastných slov V. Bajan neupúšťa ani od ambície poskytnúť Danube Arenu na konanie majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v roku 2011.

Súvisiace dokumenty