Blindfriendly Streda 19. 2. 2020 | Meniny má Vlasta Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Podžupan Nesrovnal na prvom Slovensko-nemeckom hospodárskom dialógu

 Podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Ivo Nesrovnal sa zúčastnil na prvom Slovensko-nemeckom hospodárskom rozhovore, ktorý sa konal v Slovenskom národnom divadle.

 

S hlavným príhovorom vystúpila predsedníčka vlády Iveta Radičová. Nová vláda má podľa premiérky ambíciu vylepšovať prostredie pre podnikanie na Slovensku. Premiérka Iveta Radičová ocenila nemecké firmy pôsobiace na Slovensku. "Chcem oceniť produktivitu, prácu a úspešnosť firiem Spolkovej republiky na Slovensku," povedala vo svojom prejave.Nemeckí investori sú pritom v súčasnosti na Slovensku zastúpení už vyše 400 firmami a zamestnávajú viac ako 70 tis. pracovníkov. Podľa Radičovej priniesli na Slovensko novú kultúru, sociálne programy a hlavne rozšírenie aj do regiónov, kde to Slovenská republika najviac potrebuje.
Neskôr diskutovali v rámci v rámci samotného Slovensko-nemeckého hospodárskeho rozhovoru predseda parlamentu Richard Sulík, veľvyslanec SR pri EÚ Ivan Korčok, prezident združenia automobilového priemyslu Jozef Uhrík a člen predstavenstva banky Martin Pytlik.