Blindfriendly Streda 8. 4. 2020 | Meniny má Albert Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

V Devínskej Novej Vsi podpísali dohodu o výstavbe cyklomosta cez rieku Morava

 Partnerskú dohodu o projekte Cyklomost dnes v Devínskej Novej Vsi podpísali predseda BSK Pavol Frešo, primátor Bratislavy Milan Ftáčnik, starosta Devínskej Novej Vsi Milan Jambor a podpredseda parlamentu Dolného Rakúska Herbert Nowohradsky.

 

Dnešný podpis partnerskej dohody bol nevyhnutný v zmysle pravidiel Programu cezhraničnej spolupráce SR - Rakúsko na roky 2007 – 2013. Slúži ako podklad k realizácii ďalších krokov implementácie projektu, ako napríklad podpísania zmluvy o financovaní medzi vedúcim partnerom a Spoločným technickým sekretariátom.

Ide o premostenie rieky Moravy medzi rakúskym Schlosshofom a Devínskou Novou Vsou lávkou pre peších a cyklistov, ktorá bude nadväzovať na ďalšie medzinárodné cyklotrasy. Cyklomost sa začne budovať už v tomto roku. Na rakúskej strane sa práce už začali. Most bude slúžiť peším, cyklistom a záchrannej službe. Bude dlhý 525 metrov, široký štyri a cyklisti prekonajú výškový rozdiel sedem metrov. Stavba bude financovaná predovšetkým z programu cezhraničnej spolupráce SR – Rakúsko. Náklady za slovenskú stranu budú približne 3,2 milióna eur. Vedúcim partnerom projektu je Bratislavský kraj. Na tento zámer nadväzuje projekt "Za mostom", ktorý rieši prípravu infraštruktúry k cyklomostu v Devínskej Novej Vsi. Na slovenskej strane bude riešiť aj parkovanie v Devínskej Novej Vsi, vybudovanie múzea v Lamači, mali by pribudnúť informačné stojany. V rámci projektu by sa mala riešiť aj obnova vojenských bunkrov popri Moravskej cyklistickej ceste. Pozdĺž rieky Morava vznikne cyklotrasa s medzinárodným prepojením. Bude nadväzovať na cyklomost Devínska Nová Ves - Schlosshof.