Blindfriendly  8. 12. 2019 | Meniny má Marína Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Cez víkend budú dobrovoľníci pomáhať pri odstraňovaní následkov po povodniach

 Oblastiam zasiahnutým povodňami pomáha aj Bratislavský kraj. Inicioval dobrovoľnícku pomoc pri odstraňovaní škôd po povodniach. Spolupracuje pritom s dobrovoľnými hasičmi zo Stupavy, s dopravcom Slovak Lines, ktorý zabezpečí dopravu pre dobrovoľníkov, a s RISC (prijímacie, informačné a podporné centrum mimovládnych organizácií).

 
Už tento víkend budú dobrovoľníci pomáhať pri odstraňovaní škôd, ktoré spôsobili povodne. „Prihlásili sa nám desiatky ľudí, aj kolektívy z viacerých firiem. Dobrovoľnícke práce budeme robiť tento víkend, pričom dobrovoľníci majú zabezpečenú dopravu aj občerstvenie. Autobusy budú spod Mosta SNP odchádzať v sobotu aj v nedeľu o 11:30,“ povedal župan Pavol Frešo.
 
Pri odstraňovaní následkov povodní budú nápomocné aj školy v pôsobnosti BSK. Spojená škola v Ivanke pri Dunaji, SOŠ záhradnícka G. Čejku v Malinove a SOŠ na Ivanskej ceste poskytnú pracovné náradie - lopaty, hrable, motyky, krompáče aj fúriky. Pre dobrovoľníkov bude pripravené aj občerstvenie, guláš a kapustnicu uvaria SOŠ hotelových služieb a obchodu Na pántoch, SOŠ Farského a Hotelová akadémia Mikovíniho.
 
Počas týždňa zasiahli Bratislavský kraj povodne, vyliala sa rieka Morava aj Dunaj. Bratislavská župa zabezpečila pre záplavové oblasti vodné čerpadlá, dodávky minerálnych vôd a energetických nápojov a iniciovala organizáciu dobrovoľníkov na odstraňovanie škôd po povodniach. „Situáciu sme nepretržite sledovali a komunikovali sme so starostami obcí pozdĺž riek Morava a Dunaj. Devínu sme poskytli dve vodné čerpadlá, na pomoc prišli dobrovoľní hasiči, zabezpečili sme dodávky vody, priblížil Pavol Frešo. Povodne v kraji najviac zasiahli bratislavskú mestskú časť Devín, kde vyliata Morava zatopila obe prístupové cesty. V Devínskej Novej Vsi bol pre povodne uzavretý cyklomost, tretí stupeň povodňovej aktivity bol vyhlásený aj v obci Vysoká pri Morave.
 
Dobrovoľníci sa ešte môžu hlásiť mailom na adrese povodne@region-bsk.sk alebo na telefónnom čísle 0911/102 866. Zapojiť sa možno aj prostredníctvom Facebooku BSK na https://www.facebook.com/events/550918938277423/ .