Blindfriendly Piatok 22. 9. 2017 | Meniny má Móric Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

ODBER NOVINIEK

Zadajte e-mailovú adresu, na ktorú sa budú zasielať novinky.
osobných údajov

 

 

v divadelnej adaptácii a réžii Jany Mikitkovej uvedie BBD o 18,00 hod. v budove ISTROPOLISU na Škultétyho 5. Všetkých srdečne pozývame.

 Daniela Fischerová Pre deti od 5 rokov Inscenácia vznikla na podklade rovnomennej knižky českej autorky Daniely Fischerovej, dramatizáciu pripravila Jana Mikitková, text preložil, zveršoval a doplnil o básne Jozef Mokoš.

Slávnostná promócia študentov jubilejného 15. ročníka Detskej Univerzity Komenského 201, bude dňa 30. augusta 2017 (streda) o 12:30 hod. v priestoroch Divadla Aréna, Viedenská cesta 10 v Bratislave. Slávnostnej imatrikulácii bude (o 11:00 hod.) predchádzať prednáška Prof. MUDr. Tomáša Zimu, DrSc., MBA, rektora Karlovej univerzity v Prahe na tému: Prečo sa vyšetruje krv?

Otvorenie podujatia: 9. 6. 2017 o 14.00 hodine Trvanie podujatia: 9. 6. - 11. 6. 2017 Miesto konania: Radničné námestie a ulica M. R. Štefánika v Pezinku

Termín konania: 9. jún - 27. august

V dňoch 9. až 11. júna 2017 sa v Pezinku uskutoční už 14. ročník medzinárodného podujatia Keramické trhy, ktorý podporili predseda Bratislavského samosprávneho kraja Ing. Pavol Frešo a primátor mesta Pezinok Mgr. Oliver Solga.

Aj tento rok sa Malokarpatské múzeum v Pezinku zúčastní celoslovenského podujatia Noc múzeí a galérií, ktoré sa uskutoční v sobotu 20. mája. Od skorých popoludňajších hodín budú mať návštevníci možnosť prezrieť si stálu expozíciu múzea Príbeh vína a Dejiny vína a vinohradníctva pod Malými Karpatmi, no to zďaleka nie je všetko.

 v piatok 5.mája 2017 o 10:00h. v divadle Ludus na Pribinovej 25, BA, prosím o zverejnenie oznamu o tlačovej konferencii . Vyprázdnenosť medziľudských vzťahov. Pózy a klišé. Život v nezmyselných schémach. Uviaznutie v stereotypoch správania. Konzum. Potreba spotrebovávať. Lákadlá mediálneho sveta. Klamstvá sociálnych sietí. Žijeme teda absurditu? A sú naše životy nezmyselné? Na to si musí odpovedať zaiste každý sám, ale my vám pomôžeme. Na to si musí odpovedať zaiste každý sám.

 Prijmite pozvanie na podujatie, ktoré sa uskutoční v spolupráci so spolkom Živena a je podporené z prostriedkov Fondu na podporu umenia.

 Malokarpatské múzeum v Pezinku Vás srdečne pozýva na otvorenie štvrtého ročníka výstavy úžitkovej a dekoratívnej keramiky umeleckého keramikára Ivana Štefanoviča pod názvom Krása v hline zakliata 4, ktorá sa uskutoční od piatka 21. apríla 2017 o 15.00 hod. v priestoroch Literárneho a vlastivedného múzea vo Svätom Jure. Výstava potrvá do 20.júna 2017

 O podporu z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu kultúry sa v roku 2017 uchádzalo spolu 559 projektov, ktoré postúpili na hodnotenie po splnení formálnych kritérií podľa VZN BSK č. 2/2016 o poskytovaní dotácií z rozpočtu Bratislavského samosprávneho kraja, naformulovaných vo výzve. O podporu sa mohli oprávnení žiadatelia uchádzať podaním žiadosti v termíne 9.11.2016 - 22.12.2016 podľa podmienok zverejnených vopred na stránke www.brds.sk.

 Divadlo Aréna patrí v súčasnosti k jednej z najvýraznejších divadelných, ale i multikultúrnych scén na Slovensku. Od roku 2002, keď bol do funkcie vymenovaný doterajší riaditeľ Juraj Kukura, sa toto divadlo profiluje ako divadlo aktuálnych tém, kritického pohľadu, modernej formy a historicko-politického kontextu.

 Malokarpatská knižnica v Pezinku pozýva priaznivcov literatúry na podujatie Literatúra v Radnici s hosťom Oliverom Solgom o publikácií, ktorú vydalo mesto Pezinok pri príležitosti 350. výročia narodenia slávneho umelca Jána Kupeckého.

V réžii Lukáša Brutovského divadlo ASTORKA uvedie po prvý krát Sofoklovo dielo, ktorého tvorba spolu s Aischylom a Euripidom patrí medzi najvýznamnejších starovekých dramatikov, ich dielo tvorí piliere svetovej kultúry.

 Podujatia kultúrnych zariadení BSK v mesiaci marec

 Radi by sme vás informovali o koncertoch, ktoré vo februári pripravuje medzinárodný festival komornej hudby Konvergencie, kde vystúpi svetoznáme sláčikové kvarteto Jerusalem Quartet, ktoré uvedie unikátny komplet šiestich Bartókových kvartet. Konvergencie tak nadviažu na úspešné koncerty Brodsky Quartet z februára 2016, na ktorých zazneli na Slovensku po prvýkrát kompletné kvartetá Dmitrija Šostakoviča.

 Divadlo Astorka Korzo ´90, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja dnes o 19:00 uvedie premiéru divadelnej inscenácie Letmý sneh. O dramatizáciu rovnomenného románu od Pavla Vilikovského sa postaral Jakub Nvota