Blindfriendly Pondelok 23. 7. 2018 | Meniny má Oľga Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu


 

 

 Svet anglickej smotánky odkryje inscenácia hry anglického autora Joea Ortona Kľúčovou dierkou. Jej premiéra sa uskutoční v bratislavskom župnom Divadle Aréna dnes o 19tej hodine.

Čo spája Keltov, Germánov, Turkov a vojská cisára Napoleona? Okrem dobyvateľských úspechov, ktoré dosiahli aj vďaka rozvoju vojenskej techniky, ovplyvňovali dejiny na území dnešného západného Slovenska. Práve tým vojenským sa venuje výstava DO ZBRANE! BITKY A BOJISKÁ BRATISLAVSKÉHO KRAJA, inštalovaná v Malokarpatskom múzeu v Pezinku.

FEBRUÁR 2016 12. 2. 2016 PLES SENIOROV Bratislavského kraja Expo Aréna, Incheba Expo Bratislava, Viedenská cesta 3-7, Bratislava 17. – 18. 2. 2016 HVIEZDOSLAVOV KUBÍN okresné kolo IV. a VI. kategórie v umeleckom prednese poézie, prózy a divadiel poézie Malokarpatské osvetové stredisko v Modre, Horná 20

Na motívy knihy Daniela Heviera: Buvirozprávky alebo Nám sa ešte nechce spať. Pre deti od troch rokov Plánovaná premiéra: piatok, 15. január 2016 o 18:00 hod v Divadle Malá scéna STU

 Opäť máme pre vás tipy na víkend Župnej jesene. Nechajte sa inšpirovať napríklad remeselným trhom, slávnostným rozsvietením vianočného stromčeka a betlehemským koncertom Župných Vianoc v Stupave.

Hudba, výtvarné umenie a poézia v originálnom celku. Album Slovak sounds je intenzívnym experimentom výnimočnej zostavy slovenských hudobníkov. CD je obsadením rozdelené do dvoch častí, ktoré však vytvárajú jeden celok. Obe časti spájajú výtvarne a textové námety výtvarníka Martina Gerboca. Album Nikolaj Nikitin / EXXPPNNSS ensemble – Slovak sounds vychádza vo vydavateľstve Real Music House.

 Vo štvrtok 10.12.2015 budú vo Svätom Jure po šiestykrát udeľované ocenenia za príkladnú obnovu tradičnej architektúry. Súťaž o príkladne obnovenú tradičnú architektúru je jednou z úspešných aktivít projektu Partneri pre dedičstvo. Jej prvý ročník sa konal v roku 2010, kedy prebiehala ešte v rámci Malokarpatského regiónu. Od roku 2013 organizátor, nezisková organizácia AINova, realizuje súťaž v spolupráci s BSK v celom Bratislavskom kraji.

Cc: Lucia Gembesova , Michal Škrovina Vážené dámy, vážení páni, dovoľte nám pozvať Vás na naše spoločné podujatie - odovzdávanie ocenení za príkladnú obnovu tradičnej architektúry v Bratislavskom kraji, ktoré sa uskutuční 10. decembra 2015 o 17:00.

 Významného českého skladateľa Leoša Janáčka si uctia po Banskej Štiavnici a Liptovskom Mikuláši už 3. decembra aj bratislavskom Divadle Tower Stage. Hold sa však bude vzdávať tak trochu netradične. Trojica Nikolaj Nikitin, Martin Sillay a Robert Pospiš dala Janáčkovej tvorbe multižánrový kabát. Z predvedenia autentickej emotívnej hudby tak robia naozaj unikátny hudobný zážitok.

 Divadlo ASTORKA Korzo ´90 v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja znovu reprezentovalo Slovenskú republiku. Hosťovanie sa uskutočnilo s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.