Blindfriendly Utorok 7. 4. 2020 | Meniny má Zoltán Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Na dnešnom rokovaní na Úrade vlády SR s vedením Európskeho výboru regiónov bolo témou aj úvahy o vytvorení tzv. miniSchengenu, ktoré zazneli z úst niektorých európskych politikov. To však, podľa predsedu BSK Pavla Freša, vytvorí z našich občanov ľudí „druhej kategórie“ a vzbudzuje to aj ďalšiu vlnu protieurópskych nálad. Začiatkom slovenského predsedníctva Rady EÚ bude Bratislavský samosprávny kraj a mesto Bratislava hostiť Európsky summit regiónov a miest.

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo dnes slávnostne zahájil sériu kultúrno-vzdelávacích podujatí pre študentov stredných škôl „Shakespeare-Prokofiev / Romeo a Júlia“. Záštitu nad projektom prevzal minister kultúry SR Marek Maďarič a minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraj Draxler.

Bratislavský samosprávny kraj, ako iniciátor Večera na podporu banskobystrických divadiel, vyjadruje spolupatričnosť s banskobystrickými divadlami, ktoré vďaka zásahom predsedu BBSK prišli o dotácie smerujúce na kultúrne podujatia.

Bratislavský samosprávny kraj sa tento rok stal partnerom sedemnásteho ročníka Medzinárodného filmového festivalu Bratislava. Festival má pred sebou ešte tri dni.

 Predseda bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo, primátor mesta Malacky Juraj Říha a generálny riaditeľ Regionálnych ciest Bratislava Milan Valašik dnes prestrihnutím pásky uviedli do prevádzky most - Estakáda Malacky. Jeho rekonštrukcia sa začala 25. mája a stála okolo 900 000 eur.

 Zástupcovia bratislavskej župy v spolupráci s Centrom pre filantropiu a bratislavským Konzervatóriom dnes na pôde Konzervatória predstavili kultúrno-vzdelávacie podujatie Shakespeare-Prokofiev/ Romeo a Júlia určené pre študentov stredných škôl. Cieľom desiatich novembrových predstavení je zatraktívniť vyučovanie a vzbudiť záujem u študentov o hudbu, kultúru, literatúru, vzdelanie.

 Bratislavský samosprávny kraj už od jari 2015 upozorňoval na výskyt falošných receptov, ktorými boli z lekární vyberané lieky dovedna za takmer 40 000 eur. Aj napriek tlaku verejnosti však Ministerstvo zdravotníctva SR stále nepredstavilo riešenie falšovania receptov. Urobil tak dnes predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo a lekár samosprávneho kraja MUDr. Valerián Potičný. Recepty s ochrannými prvkami môžu byť ešte lacnejšie ako tie súčasné, ktoré sa dajú falšovať veľmi jednoducho.

Upozorňujeme, že termín a predkladanie žiadosti nad sumu 2 500 € podľa VZN č. 6/2012 o poskytovaní dotácii z rozpočtu bratislavského samosprávneho kraja je do 15.11.2015.

Piaty ročník festivalu pre mladých štartuje dnes a potrvá do štvrtka. Slávnostné otvorenie festivalu „Puberťák“ sa bude konať v Divadle Ludus. Záštitu nad festivalom prevzal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo a minister kultúry Slovenskej republiky Marek Maďarič .

Bratislavský župan, ako štatutár Bratislavského samosprávneho kraja, využil svoje právo a nepodpísal poslancami schválené uznesenie o prenájme pozemkov tzv. Muničných skladov v Záhorskej Bystrici.