Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo sa dnes stretol s členmi slovenskej národnej delegácie pri Európskom výbore regiónov ohľadom prípravy Európskeho summitu regiónov a miest a ďalších podujatí organizovaných počas slovenského predsedníctva v Rade EÚ. Ten bude Bratislavský samosprávny kraj spoločne s hlavným mestom SR Bratislavou hostiť 8. a 9. júla 2016.

Župné divadlá Astorka a Aréna čakajú premiéry inscenácií. Divadelné zákulisie odokryje hra svetoznámeho ruského dramatika A.P. Čechova v Astorke a otázok postavenia ženy v spoločnosti sa okrem iného dotkne hra súčasného francúzskeho dramatika Denisa Lachauda, ktorá bude mať už zajtra premiéru v divadle Aréna.

Počas Župného štvrtku zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja skontrolovali ukončené rekonštrukčné práce na objektoch stredných škôl z programu MunSEFF. Cieľom rekonštrukcií je dosiahnuť minimálne 30%nú úsporu energií v budovách. V tomto roku sa podarilo župe zatepliť 10 objektov.

 Bratislavská župa sa zúčastnila slávnostného vyhlasovania výsledkov celoslovenskej súťaže „ZlatýErb.sk 2015“ počas Medzinárodného kongresu ITAPA 2015. Internetová stránka Bratislavského samosprávneho kraja získala tretie miesto.

Bratislavský samosprávny kraj plánuje do konca novembra odovzdať do užívania zrekonštruovaný most v Zálesí ako aj Estakádu Malacky.

 Zástupcovia Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism odovzdali hlavné ceny víťazom hry Objavuj poklady Bratislavského regiónu. Traja úspešní hľadači sa najbližší mesiac budú voziť na nových autách Volkswagen Golf.

Bratislavský samosprávny kraj prevzal dvojročné predsedníctvo na roky 2016-2017 v rámci Pracovného spoločenstva dunajských regiónov (ARGE Donauländer). Predsedníctvo oficiálne prevzal podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja Martin Berta počas výročného fóra Dunajskej stratégie v nemeckom Ulme.

 Na včerajšom pracovnom rokovaní Rady Partnerstva našli jej členovia kompromis vo veci zloženia Rady Partnerstva. Rada Partnerstva sa skladá zo štyroch komôr, ktoré reprezentujú členovia regionálnej územnej samosprávy, miestnej územnej samosprávy, štátnej samosprávy a sociálno-ekonomických partnerov.

 Bratislavská župa aj tento rok odovzdá svoje ocenenia. Výročná cena Samuela Zocha, Pamätný list a čestné občianstvo budú laureátom odovzdané už v polovici decembra v bratislavskom divadle Aréna.

Poslanci bratislavskej župy schválili dotáciu pre mesto Malacky, ktorá bude smerovať na poskytovanie ústavnej pohotovostnej služby. Na Záhorí bude teda pohotovosť pre 80 000 ľudí pokračovať. Proces verejného obstarávania, ktoré má nájsť nového poskytovateľa tejto služby, je pred ukončením.