Blindfriendly  29. 3. 2020 | Meniny má Miroslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo sa počas rokovaní v Madride stretol aj s predsedkyňou autonómneho spoločenstva Madrid Cristinou Cifuentes, ktorá je takisto členkou Európskeho výboru regiónov. Autonónmne spoločenstvo Madrid má pred sebou podobné výzvy ako ostatné metropolitné regióny.

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja na seminári Európskeho výboru regiónov predstavil v španielskom Madride nielen už fungujúce projekty v kraji, ale poukázal aj na možné riziká, ktoré súvisia s destabilizáciou bezpečnostnej situácie v Európe.

 Župan Frešo na bruselskej pôde s Predsedom vlády autonómnej pokrajiny Vojvodina Bojanom Pajtićom aj o zintenzívnení spolupráce v oblasti školstva, kultúry a predovšetkým v pokračovaní projektu Transdanube.

Záverečný koncert festivalu Viva Musica! prinesie dnes večer do bratislavskej Reduty operné tóny. Viva Opera! tak uzavrie jedenásty ročník medzinárodného hudobného festivalu Viva Musica, ktorého spoluorganizátorom je aj Bratislavský samosprávny kraj. Koncert sa pre chorobu presunul z konca augusta.

 Priestory Strednej odbornej školy chemickej v Bratislave dnes hostili stretnutie v rámci prebiehajúceho švajčiarsko-slovenského projektu „Odborné vzdelávanie a príprava pre trh práce“. Súčasťou podujatia bola aj diskusia a prehliadka pracovísk a priestorov SOŠ chemickej.

 Podujatie Open Days v Bruseli zahájilo svoj trinásty ročník. Bratislavský samosprávny kraj priniesol do diskusie inovácie v oblasti Udržateľnej energie. Partnermi BSK boli Berlín, Oslo, Tallin, Londýn a Riga. Znižovanie energetickej záťaže je súčasťou Akčného plánu BSK.

 Termín rokovania Zastupiteľstva BSK sa mení z pôvodného termínu v harmonograme 6. 11. 2015 / piatok / na nový termín – stredu 28. 10. 2015

 Slovenský bowlingový zväzv spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom dnes odštartovali druhý ročník športového podujatia pod názvom „Bowlingová liga mládeže BSK 2015.

Bratislavská župa po dvoch rokoch opäť privítala delegáciu zo Šanghaja. Na stretnutí boli zástupcovia Stálej komisie Ľudového kongresu mesta Šanghaj, vedenej jej predsedníčkou Yin Yicui. Cieľom rokovania bolo zintenzívnenie vzájomnej spolupráce.

Napriek chladnejšiemu počasiu a počiatočnému dažďu sa na sobotnom festivale súčasného umenia Biela noc v uliciach Bratislavy zabávalo podľa odborných odhadov až stotisíc ľudí.