Blindfriendly Sobota 28. 3. 2020 | Meniny má Soňa Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 V nevyužívanej budove na Krásnohorskej ulici v bratislavskej Petržalke vznikne materská škôlka so šiestimi triedami pre 120 detí. Budova, ktorá patrí Bratislavskému kraju, bude v dlhodobom prenájme mestskej časti za symbolické euro na rok. Rozhodli tak krajskí poslanci na júnovom rokovaní zastupiteľstva na žiadosť petržalskej samosprávy práve s cieľom vybudovať v budove materskú školu.

 Prezident SR Andrej Kiska dnes predpoludním podal na Ústavný súd návrh na začatie konania o súlade novely zákona 577/2004 Z.z. s Ústavou Slovenskej republiky. Týmto potvrdil názor Bratislavského samosprávneho kraja, ktorý dlhodobo upozorňuje na nejasnosť zákona. Zákon stanovil rozsah zakázaných poplatkov, ale nestanovil jasné pravidlá, za ktoré, naopak, poskytovatelia zdravotnej starostlivosti môžu pýtať peniaze. Pacient tak ostáva v neistote.

 V roku 2015 má Bratislavská župa pre oblasť sociálneho zabezpečenia vo svojom rozpočte schválených 24 532 182, 92 eur. Napriek tomu, že daňové príjmy za prvý polrok 2015 sú oproti roku 2014 o 2 432 384,60 eur nižšie, Bratislavský samosprávny kraj vynaložil na sociálne služby viac finančných prostriedkov ako v prvom polroku 2014. Na neverejných poskytovateľov má v rozpočte vyčlenených viac ako 6 a pol milióna eur.

15.7. 2015 bola na stránke Bratislavského samosprávneho kraja publikovaná výzva na predkladanie žiadostí v rámci novo-vzniknutej Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu kultúry. Do uzávierky výzvy dňa 7.8.2015 prišlo na adresu BSK viac než 230 žiadostí, ktoré posudzovala nezávislá Rada BSK pre kultúru a umenie v zložení:

Predseda BSK Pavol Frešo sa dnes oboznámil so situáciou na hraničnom priechode Čunovo – Rajka. Priemo na mieste sa oboznámil s dopadmi po zatvorení hraníc medzi Maďarskom a Rakúskom a zavedení náhodných kontrol na našich priechodoch.

Nedostatočná informovanosť zo strany štátu o situácii s migrantmi, zavedenie kvót, krízová intervencia a otázka humanitárnej pomoci utečencom boli hlavné témy, o ktorých dnes hovorili predstavitelia Bratislavského kraja so zástupcami samospráv a mimovládnych organizácií.

 Od pondelka sa základné a stredné školy v Bratislavskom kraji aktívne zapájali do prebiehajúceho Európskeho týždňa športu. Dovedna sa zapojilo viac ako 70 škôl z celého regiónu.

 Predstavitelia Bratislavskej župy dnes na obecný úrad v rakúskej obci Wolfsthal priniesli základné hygienické potreby, ktoré sú určené pre žiadateľov o azyl. Je totiž úlohou samosprávy poskytnúť priestor pre aktivity neziskového sektora, ale aj jednotlivcov, ktorí prejavia ochotu pomáhať iným.

BRATISLAVA, 10. 9. 2015 – Už zajtra, v piatok 11. septembra 2015, sa rozbieha tretí ročník úspešného projektu „Objavuj poklady bratislavského regiónu“. Všetci, ktorí sú hladní po zážitkoch z odhaľovania krás okolia Bratislavy, sa môžu tešiť na 300 pokladov ukrytých na 108 príťažlivých miestach. Navyše, úspešných nálezcov nečaká len dobrý pocit z hľadania, ale aj 94 okamžitých a 206 zlosovateľných cien. O výhercoch 3 automobilov Volkswagen na mesiac a ďalších hodnotných ocenení sa rozhodne losovaním na Vajnorskej šarkaniáde 10. októbra 2015.

POZVÁNKA Bratislavský samosprávny kraj si Vás dovoľuje pozvať na 29. vzdelávací seminár pre zamestnancov pracujúcich v oblasti sociálnych služieb a sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately a pre verejnosť na tému: