Blindfriendly Pondelok 23. 7. 2018 | Meniny má Oľga Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu


 

 

 Koncom novembra (20.11.2015) uvedie Bratislavské bábkové divadlo prvú premiéru sezóny 2015/2016. Tentoraz sa ocitnú v hlavnej úlohe dve prasiatka - manželský pár Krochko a Kviky. V televízii sa dopočujú, že v hlavnom meste Prasaslava sa objavilo zlaté prasiatko. Kto ho uvidí, tomu srdce od radosti poskočí. Kviky odvtedy netúži po ničom inom. A tak presvedčí svoju ružovú polovičku, aby sa miesto do Blatného raja, kde mali stráviť medové týždne, vybrali na dobrodružnú cestu do Prasaslavy po stopách zlatého prasiatka. Veľkomesto skrýva veľké lákadlá, ale i nástrahy. V spleti preplnených ulíc, medzi mrakodrapmi a kanálmi, nestačí byť kamarátsky.

Župné divadlá Astorka a Aréna čakajú premiéry inscenácií. Divadelné zákulisie odokryje hra svetoznámeho ruského dramatika A.P. Čechova v Astorke a otázok postavenia ženy v spoločnosti sa okrem iného dotkne hra súčasného francúzskeho dramatika Denisa Lachauda, ktorá bude mať už zajtra premiéru v divadle Aréna.

v sobotu 7.11.2015 sa bude v Divadle Aréna konať premiéra inscenácie HETERO v réžii Márie Záchenskej.

 Divadlo ASTORKA Korzo ´90 v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja pripravuje ďalší z klenotov svetovej dramatickej spisby. V adaptácii a réžii Mariána Amslera predstavíme osudy hrdinov Čechovovej drámy iným spôsobom, samozrejme, typickým pre Astorku.

 Prijmite pozvanie na novembrové aktivity do Malokarpatského múzea v Pezinku a jeho vysunutého pracoviska vo Svätom Jure.. Do konca týždňa majú návštevníci možnosť navštíviť aktuálne prebiehajúcu výstavu "Pezinské vinohrady sú najkrajšie!", ktorá odhaľuje svetlé aj tienisté stránky vinohradníctva. Fotografie, ktorých autorom je p. Pavol Stanko, vás prevedú pezinským chotárom a predstavia vám jeho zákutia. Posledný tohtoročný Pohár vína o piatej vás zavedie do rímskeho Carnunta, ktoré sa nachádza kúsok od Bratislavy. V súčasnosti je tento niekdajší legionársky tábor a mesto jednou z najnavštevovanejších atrakcií v susednom Rakúsku. O živote v legionárskom tábore, vojenskom i civilnom meste vám porozpráva Tomáš Klokner 12. novembra.

 Vo štvrtok 29. Októbra uvedie Divadlo LUDUS novú inscenáciu, inšpirovanú románom Venussha autora Juraja Šebestu, s názvom POZOR, DOUBLE STRESS!

 XI. FESTIVAL ASTORKA 2015 (25. – 29. 10. 2015)

Istra Centrum - centrum pre voľný čas a kultúrne zariadenie Hradištná 43, 841 07 Bratislava – Devínska Nová Ves, 02 / 64 77 00 33, propagacia@istracentrum.sk, www.istracentrum.sk

V piatok 16.10. uvedie Divadlo Aréna premiéru inscenácie „Medzi nebom a zemou“ od anglickej autorky Pam Valentine. Táto čierna špiritistická komédia, ako ju definovali tvorcovia, humorným spôsobom zachytáva spirituálny vzťah manželského páru žijúceho v starobylom dome na anglickom vidieku.