Blindfriendly Utorok 24. 4. 2018 | Meniny má Juraj Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

ODBER NOVINIEK

Zadajte e-mailovú adresu, na ktorú sa budú zasielať novinky.
osobných údajov

 

 

Istra Centrum - centrum pre voľný čas a kultúrne zariadenie Hradištná 43, 841 07 Bratislava – Devínska Nová Ves, 02 / 64 77 00 33, propagacia@istracentrum.sk, www.istracentrum.sk

V piatok 16.10. uvedie Divadlo Aréna premiéru inscenácie „Medzi nebom a zemou“ od anglickej autorky Pam Valentine. Táto čierna špiritistická komédia, ako ju definovali tvorcovia, humorným spôsobom zachytáva spirituálny vzťah manželského páru žijúceho v starobylom dome na anglickom vidieku.

V piatok 9. októbra sa začne originálna dvojdňová prehliadka world music a perkusií. V Dome kultúry Ružinov sa predstavia špičkové skupiny, ktoré patria k najsledovanejším v tomto žánri. V koncertnom programe vystúpia projekty z Talianska, Maďarska, Poľska a Slovenska.

V bratislavskom kraji sa 10. októbra 2015 uskutoční celo-regionálne podujatie pod názvom Jablkové hodovanie. Hlavným organizátorom projektu, do ktorého sa zapoja mestá a obce Modra, Senec, Pezinok, Cajla ,Stupava, Jablonové a Dunajská Lužná, Malacky, Svätý Jur, Pezinok, Limbach je Bratislavský samosprávny kraj. Jeho predseda Pavol Frešo poctí svojou návštevou všetkých organizátorov a návštevníkov tohto jedinečného jesenného sviatku.

15.7. 2015 bola na stránke Bratislavského samosprávneho kraja publikovaná výzva na predkladanie žiadostí v rámci novo-vzniknutej Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu kultúry.

Na začiatku sezóny prináša Divadlo Aréna novú inscenáciu, ktorej premiéra sa bude konať v nedeľu 4. októbra v Loft Aréne.

15.7. 2015 bola na stránke Bratislavského samosprávneho kraja publikovaná výzva na predkladanie žiadostí v rámci novo-vzniknutej Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu kultúry. Do uzávierky výzvy dňa 7.8.2015 prišlo na adresu BSK viac než 230 žiadostí, ktoré posudzovala nezávislá Rada BSK pre kultúru a umenie v zložení:

dovoľujeme si pozvať Vás na šiesty ročník odbornej konferencie Bratislavského samosprávneho kraja, venovanej poznávaniu a prezentácii dejín a kultúrneho dedičstva Bratislavskej župy, ktorá sa v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva uskutoční 29. septembra (utorok) 2015 v Cvernovke - Stará pradiareň, 3. poschodie, Páričkova ul. 18, v Bratislave. Téma konferencie: Industriálne a technické pamiatky a areály v Bratislavskej župe.

 v mene Malokarpatského múzea v Pezinku Vám zasielam sumár aktivít na mesiac september. Okrem výstavy „Pezinské vinohrady sú najkrajšie!“ a posledného stretnutia z cyklu Wine and Art (4.9.) Vás pozývame navštíviť Dom Jána Kupeckého, ktorý sprístupníme v rámci Európskych dní kultúrneho dedičstva (12. september).