Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

Bratislavský kraj sa u neustále snaží zlepšovať a spríjemňovať život obyvateľom. Výnimkou nie je ani Komplexné centrum hydroterapie Gaudeamus – zariadenie komunitnej rehabilitácie na Mokrohájskej ceste v hlavnom meste. Toto zariadenie sociálnych služieb je v zriaďovateľskej pôsobnosti župy s návštevnosťou hydrocentra takmer 8000 ľudí mesačne. Z toho takmer štvrtina sú seniori.

 Tento víkend budú objavovať Bratislavský samosprávny kraj vďaka krajskej organizácii cestovného ruchu Bratislava region tourism návštevníci ďalšieho hudobného festivalu. Bratislavský región bude súčasťou festivalu Pome Rudava 2015 pri Malých Levároch. Headlinermi budú Horkýže Slíže, Zóna A či Vidiek.

 Takmer 50 študentov stredných a vysokých škôl sa prihlásilo do architektonickej súťaže na rekonštrukciu nevyužívanej hale patriacej SOŠ chemickej vo Vlčom hrdle v hlavnom meste. Dnes sa uskutočnila prvá obhliadka, priestory si prišla pozrieť desiatka študentov. Návrhy na rekonštrukciu a sfunkčnenie haly môžu posielať do konca júla. Súťaž organizuje Bratislavský kraj.

 Bratislavský samosprávny kraj sa vďaka Krajskej organizácii cestovného ruchu Bratislava region tourism prezentoval na najväčšom slovenskom festivale, na Pohode. Tisícky návštevníkov si odniesli fotku na rafte a propagačné materiály o bratislavskom regióne. Súťaž o víkendový pobyt na Divokej vode v Čunove bude spustená už zajtra.

Stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja prechádzajú počas letných prázdnin väčšími aj menšími opravami. Najväčšie rekonštrukcie sú v týchto dňoch na troch školách a do konca prázdnin budú zrekonštruované ďalšie štyri. Opravy sú v rámci grantového programu MunSEFF.

 Študenti stredných a vysokých škôl, ktorí sa prihlásili do architektonickej súťaže, ktorú organizuje Bratislavský samosprávny kraj, už majú v rukách podklady a v pondelok ich čaká obhliadka nevyužitej haly SOŠ Chemickej vo Vlčom hrdle. Návrhy na jej efektívne využitie môžu posielať do konca júla.

 Bratislavský samosprávny kraj sa vďaka krajskej organizácii cestovného ruchu Bratislava region tourism bude prezentovať na najväčšom slovenskom festivale, na Pohode. Návštevníci trenčianskeho letiska tak budú môcť od dnes spoznať aj krásy bratislavského regiónu a odniesť si na pamiatku fotku z raftu, na ktorom sa môžu odfotiť pri kľúčovacej fotostene. Okrem toho je pre návštevníkov bratislavskej „chillout“ zóny pripravených množstvo súťaží.

 Bratislavský samosprávny kraj s Hlavným mestom SR Bratislavou budú začiatkom budúcoročného júla hostiteľmi Európskeho summitu regiónov a miest. Spoločnú kandidatúru im schválilo Predsedníctvo Európskeho výboru regiónov. Bratislava sa tak začiatkom júla 2016 stane centrom politikov zo všetkých úrovní samospráv. Európsky summit regiónov a miest bude jedno z prvých podujatí počas slovenského predsedníctva v Rade EU.

 Bratislavský samosprávny kraj spolu s Junior Achievement Slovensko, n.o. zorganizovali dňa 2. 7. 2015 v priestoroch Úradu BSK prezentačný seminár vzdelávacích programov JA Slovensko, ktorý bol určený pre riaditeľov a pedagógov zo škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.

 Celkom 166 pretekárov zo siedmich krajín si dnes zmeralo sily v jazde do vrchu na Pezinskej babe. Preteky sa sem vracajú po piatich rokoch, tentokrát aj pod hlavičkou Majstrovstiev Slovenska. Záštitu nad podujatím prevzal predseda Bratislavského kraja Pavol Frešo.