Blindfriendly Streda 1. 4. 2020 | Meniny má Hugo Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Už dnes tj. piatok odštartujú konzervatoristi koncertom na Hlavnom námestí v Bratislave 11. ročník medzinárodného festivalu Viva Musica! Koncert bude zároveň otvorením kultúrneho leta v hlavnom meste. Škola takto oslávi svoje 95. výročie založenia. Spoluorganizátorom festivalu je Bratislavský samosprávny kraj.

 Energetická náročnosť a energetická úspora sú v súčasnosti veľmi aktuálne témy, najmä ak sa hovorí o dopade na životné prostredie ale aj o ušetrených finančných prostriedkoch. Práve tejto problematike sa venovalo dnešné podujatie Energy day, ktoré zorganizoval Bratislavský kraj v spolupráci s hlavným mestom. Sprievodnými aktivitami boli napríklad jazda na elektrobicykloch, energetické poradenstvo či prezentácia fotovoltaických panelov.

 Bratislavský kraj hľadá najlepší architektonický návrh na rekonštrukciu nevyužívanej hale patriacej SOŠ chemickej vo Vlčom hrdle v hlavnom meste. Súťaž je určená pre študentov stredných a vysokých škôl, ktorí môžu naplno využiť svoju kreativitu. Prihlasovať sa môžu do konca júna a konkrétne návrhy bude možné posielať do konca júla.

 V prímestskej autobusovej doprave v rámci Bratislavskej župy jazdí 85 nízkopodlažných autobusov, tieto spoje sú označené už aj v cestovných poriadkoch. Zdravotne postihnutí občania a rodiny s deťmi tak môžu cestovať jednoduchšie a komfortnejšie.

 Divadlo Aréna, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského kraja, a Univerzita Komenského pripravujú už po trinástykrát letnú univerzitu pre deti. Brány sa mladým študentom otvoria 1. júla o 11:00 v Aule UK, kde bude prvá prednáška spojená so slávnostnou imatrikuláciou. Pre študentov je pripravených celkom deväť prednášok a 34 workshopov.

 Znižovanie spotreby energie a odstránenie plytvania energiou nadobúdajú pre EÚ čoraz väčší význam. Aj Bratislavský kraj sa snaží prostredníctvom praktických a informačných krokov naštartovať dlhodobý a udržateľný energetický rozvoj v regióne a dosahovať energetické úspory najmä znižovaním energetickej náročnosti. Ako na dnešnom stretnutí informoval Peter Húska z BSK, za posledné dva roky urobil veľa aktívnych krokov, ktoré postupne prinášajú aj konkrétne výsledky. „Od roku 2010 sme investovali 5,5 mil. eur do rekonštrukcie 45 svojich objektov práve so zameraním na zvyšovanie energetickej efektivity budov a modernizáciu technológie vykurovacích systémov,“ priblížil.

 Náučno-rozprávkový chodník „Bobria hrádza“ okolo vodnej nádrže v obci Kuchyňa na Záhorí približuje históriu obce a priehrady, prírodu ale aj krátke dobrodružstvá, ktoré zažívala rozprávková vodná víla Amálka. Jedinečnosť projektu je v tom, že časť chodníka vedie priamo ponad vodnú hladinu priehrady. Vybudovanie chodníka trvalo približne dva roky, projekt podporil dotáciou aj Bratislavský kraj. Projekt dnes boli v rámci župného štvrtka skontrolovať zástupcovia župy.

Cieľom podujatia je zvýšiť povedomie laickej aj odbornej verejnosti o možnostiach zvyšovania energetických úspor a využitia energie z obnoviteľných zdrojov.

Tretí ročník komunikačno-zážitkovej kampane Slovensko potrebuje dobrých otcov vyvrcholí už tento víkend viacerými aktivitami pre rodiny s deťmi. Záverom kampane bude Ďakovný koncert pre dobrých otcov.

 Bratislavský kraj plánuje v nevyužívanej hale patriacej SOŠ chemickej vo Vlčom hrdle v hlavnom meste vybudovať nový polyfunkčný priestor pre spoločenské a športové využitie. Priestor na kreativitu ponúka samotným študentom, ktorí môžu posielať architektonické návrhy na rekonštrukciu tohto priestoru. Súťaž, ktorú vyhlásil Bratislavský kraj, štartuje 16. júna a návrhy je možné posielať do 31. júla.