Blindfriendly Sobota 20. 10. 2018 | Meniny má Vendelín Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

KONTAKTY

PÔSOBNOSŤ

V súlade so zákonom č. 416/2001 Z. z. o prechode niektorých pôsobností na obce a vyššie územné celky prešli dňom 1.7.2002 kompetencie v oblasti stredného školstva na Bratislavský samosprávny kraj.
   

 

 

 Aj tento rok študenti Gymnázia Alberta Einsteina pomáhali organizácii Liga proti rakovine, ktorá každoročne organizuje “Deň narcisov”. Tento rok bol zaujímavý aj tým, že sme vyzbierali rekordné množstvo peňazí.

 Svetová zdravotnícka organizácia /WHO/ už niekoľko rokov organizuje 31.mája Svetový deň bez fajčenia - Tobacco free day. Nakoľko ide o závažný celosvetový problém na následky ktorého zomiera ročne vo svete vyše 5 milióna osôb.

 Dňa 19.apríla sa žiaci tretieho ročníka Gymnázia Alberta Einsteina v zložení Zápalová, Janotka, Gliševič pod vedením p. Chrenovej zúčastnili regionálneho kola šiesteho ročníka súťaže Mladý Európan.

 Stredná odborná škola podnikania na Strečnianskej sa zúčastnila 12. apríla 2011 obvodného kola v orientačnom behu žiakov a študentov okresu Bratislava V.

 Dňa 12.4.2011 žiaci primy Gymnázia v Malackách aktívne vystúpili na Medzinárodnom veľtrhu chemického, plastikárského, gumárenského a papierenského priemyslu - Chemistry Slovakia 2011, ktorý sa uskutočnil v priestoroch bratislavskej Incheby.

 Študenti SPŠE K. Adlera 5 z Bratislavy sa aj tento rok zúčastnia so štyrmi prácami na podujatí Ministerstva hospodárstva SR Mladý tvorca 2011.

 V dňoch 6. – 8. apríla 2011 sa v priestoroch Strednej priemyselnej školy dopravnej na Kvačalovej ulici 20 v Bratislave uskutočnilo projektové stretnutie učiteľov pracujúcich v medzinárodnom projekte Leonardo da Vinci pod názvom Teaching methods in English.

 Kde odovzdať pokazenú práčku? Kam s nepotrebným šatstvom? Kde kúpiť zdravé potraviny? Kam sa vybrať s rodinou počas víkendu? Na tieto a iné otázky hľadali tipy žiacke kolektívy z 21 základných a stredných škôl Bratislavského a Trenčianskeho samosprávneho kraja, ktoré sa zapojili do projektu „Školy tvoria Eko-mapu“. Záštitu nad samotnou Eko-mapou ako aj spomínaným projektom prevzal bratislavský župan Pavol Frešo.

 Študenti Gymnázia v Malackách získali na Drama Festival in English v Nitre ocenenie za najlepšie herecké výkony jednotlivcov. Organizátorom festivalu je Katedra anglistiky a amerikanistiky FFUKF v Nitre, KŠU Nitra a British Council Bratislava.

 Dňa 24. 3.2011 sa na SPŠE K. Adlera 5 v Bratislave konal 33. ročník Krajského kola prehliadky SOČ pre školský rok 2010/2011. Stredná odborná škola vinársko-ovocinárska v Modre sa tohto kola zúčastnila so 4 prácami. Dve z nich sa umiestnili na popredných miestach.