Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Na strednej odbornej škole automobilovej Jána Jonáša v bratislavskej Devínskej Novej Vsi, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského kraja, vznikne Duálna akadémia. Zameraná bude na automobilový priemysel, jej cieľom bude reálne pripravovať stredoškolákov pre prax a zaručí im uplatnenie v zamestnaní. Na jej vytvorení spolupracuje Bratislavský kraj a spoločnosť Volkswagen Slovakia a. s.. Jednohlasným schválením uznesenia dali poslanci BSK na dnešnom rokovaní zastupiteľstva mandát županovi Pavlovi Frešovi rokovať so spoločnosťou Volkswagen Slovakia o zriadení Duálnej akadémie ako aj konať v získavaní externých zdrojov na rekonštrukciu priestorov a vybavenie učební.

 Bratislavský kraj postupne obnovuje športoviská a počíta aj s komplexnou rekonštrukciou vybraných školských bazénov. Okrem toho plánuje nevyužívanú halu vo Vlčom hrdle prispôsobiť na pohybové aktivity a športy určené najmä pre žiakov. Projekty, na ktoré má BSK už aj vyčlenené peniaze v rozpočte, dnes predstavil predseda BSK Pavol Frešo v rámci župného štvrtka.

 29. apríl 2015, aula Gymnázia Laca Novomeského, Tomášikova ulica č.2, Bratislava

 Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Bratislava Region Tourism pripravili pre obyvateľov aj návštevníkov regiónu fotografickú súťaž, ktorej ústrednou témou je ekológia. Fotografie tretieho ročníka fotosúťaže Život v Bratislavskom regióne na tému „Chránime životné prostredie“ budú aj súčasťou putovného filmového festivalu Ekotopfilm – Envirofilm. Od spustenia súťaže bolo do dnes prihlásených 136 fotografií.

Výskyt falošných receptov na drahé onkologické lieky, na ktorý upozornil Bratislavský samosprávny kraj a ktorý už reálne presiahol hranice kraja, primäl Ministerstvo zdravotníctva k úvahe o zavedení ochranných prvkov na recepty. Zhodli sa na tom zástupcovia zdravotníckych odborov samosprávnych krajov, Slovenskej lekárnickej komory a Ministerstva zdravotníctva na minulotýždňovom stretnutí.

 Pavol Frešo ako člen Slovenskej národnej delegácie Európskeho výboru regiónov dnes na plenárnej schôdzi upozornil všetkých zástupcov regiónov a miest na nereálne ukazovatele merania kvality života v krajoch. Pri jednoduchom štatistickom prerátaní sa Bratislavský kraj dokáže zázračne dostať z reálneho 75. miesta na piate miesto v rebríčku najbohatších regiónov.

 V Malokarpatskom múzeu v Pezinku majú návštevníci až do konca mája jedinečnú možnosť pozrieť si jedenásť miliónov rokov starý nález. Ide o fosílny zub pravekého zvieraťa, pričom je to jeden zo šiestich takýchto objavov na území celého Slovenska. Malokarpatské múzeum v Pezinku je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.

 Delegácia Bratislavského samosprávneho kraja odprezentovala v Bruseli zástupcom Európskej komisie progres v čerpaní európskych prostriedkov, ktoré výrazne prispievajú k rozvoju regiónu. Bratislavský samosprávny kraj na stretnutí s vedúcim oddelenia zodpovedného za Slovenskú Republiku na Generálnom riaditeľstve pre regionálnu politiku Európskej komisie reprezentovali aj dve župné poslankyne, ktoré majú zároveň poslanecký mandát v bratislavskom zastupiteľstve.