Blindfriendly Utorok 26. 3. 2019 | Meniny má Emanuel Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

KONTAKTY

PÔSOBNOSŤ

V súlade so zákonom č. 416/2001 Z. z. o prechode niektorých pôsobností na obce a vyššie územné celky prešli dňom 1.7.2002 kompetencie v oblasti stredného školstva na Bratislavský samosprávny kraj.
   

Školstvo, mládež a šport


 

 

 Dňa 27.10.2018 (sobota) sa v Bratislavskom Novom Meste uskutoční jednodenný parkour workshop pre deti a mládež. Chceš sa naučiť niečo o parkoure? Ako začať trénovať? Vyskúšať si základné skoky a saltá? Toto všetko a ešte viac sa dozvieš od skúsených parkour trénerov. Parkour workshop je určený pre začiatočníkov a mierne pokročilých od 8 rokov.

 V mesiaci jún 2018 uskutočnila mimovládna organizácia JCI-Slovensko v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom dve zaujímavé prednášky spojené s diskusiou na SŠ v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja. Na stredné školy prišli úspešní startupisti , ktorí začali so svojím podnikaním už počas štúdia na SŠ.

 Projekt Letná akadémia módy 2018 podporený Bratislavskou regionálnou dotačnou schémou mal mimoriadny ohlas nielen u priaznivcov módy.

Sme študenti Obchodnej akadémie v Pezinku a tento článok je o tom, ako sa z nás stali mladí filantropi a o ceste k zrealizovaniu jedného veľkého projektu.

 Workshop, ktorý sa konal v dňoch od 25.6 – 26.6.2018 v meste Wiener Neustadt v centre pre mládež Triebwerk dal priestor pre kreatívne aktivity grafity pre žiakov našich štyroch stredných škôl, ktoré sú zriaďované BSK.

 V OSN ! • Asociácia krajských rád mládeže • Ministerstvo školstva, vedy výskumu a športu SR, • Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Pozýva mladých ľudí stať sa MLÁDEŽNÍCKYM DELEGÁTOM SR v OSN

 Projekt SuperTrieda, vyhlásený MŠVVaŠ SR, organizovaný Občianskym združením SUPERTRIEDA, má v kategórií stredné školy svojich víťazov. Sú nimi žiaci II. C triedy Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej, Hálova 16, Bratislava.

 V piatok 8.6.2018 sa v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca konalo slávnostné stretnutie talentovanej mládeže, na ktorom primátor hlavného mesta SR Bratislavy Ivo Nesrovnal ocenil talentovanú mládež za ich úspechy, ktoré dosiahli v tomto školskom roku.

 Prváci Vám navaria gruzínske tradičné špeciality.

 V rámci projektu BSK a o.z. LIVING MEMORY sme strávili príjemný čas so študentmi SOŠ HSaO Na pántoch 9 v BA, kde sme absolvovali opäť ďalšiu prednášku spojenú s diskusiou tentokrát na tému ,,Elity spred novembra 1989 a ich etablovanie v súčasnej spoločnosti.“ O hodnote slobody a o tom, aby študenti neboli apatickí a podieľali sa na demokratickom živote krajiny, hovorili pútavou formou členovia Living Memory - Miroslav Lehký, signatár Charty 77, Ľubomír Morbacher a Martin Slávik.