Blindfriendly Utorok 7. 4. 2020 | Meniny má Zoltán Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Séria cyklistických podujatí Škoda Bike Open Tour sa začne už túto sobotu Svätojurským MTB maratónom, ktorý je aj súčasťou Župného pohára 2015. Destinačným partnerom podujatia je opäť Bratislavský samosprávny kraj a Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism, ktorá bude mať na každom podujatí Župného pohára pripravený aj infostánok.

 O Apple Ipad Air, Tablet ASUS, víkendový pobyt pre dve osoby v areáli Divoká Voda v Čunove či víkendový pobyt v hoteli Zochova Chata súťaží už takmer sto fotografií v treťom ročníku fotosúťaže Život v Bratislavskom regióne, ktorá je zameraná na ochranu životného prostredia. Záujemcovia môžu posielať svoje fotografie do 15. mája a víťazné fotky budú súčasťou putovného filmového festivalu Ekotopfilm – Envirofilm.

 Motivovať stredoškolákov k zdravému pohybu majú aj revitalizované športoviská škôl, ktoré sú v pôsobnosti Bratislavského kraja. V rámci dnešného župného štvrtka boli predseda BSK Pavol Frešo a starosta Dúbravky Martin Zaťovič, ktorý je tiež podpredsedom BSK, skontrolovať obnovený športový areál na SPŠ elektrotechnickej Karola Adlera v Dúbravke. Zároveň predstavili pripravovaný pilotný vzdelávací projekt na Pedagogickej a sociálnej akadémii na Bulovej, financovaný by mal byť z eurofondov.

Bratislavský samosprávny kraj, ako jediný kraj, ktorý aktívne pracuje na skvalitňovaní služieb pre ženy zažívajúce domáce násilie, v stredu 8. apríla odovzdal objekt Bezpečného ženského domu vysúťaženému zhotoviteľovi . V druhej polovici roka tak BSK otvorí Bezpečný ženský dom, v ktorom ženy nájdu bezpečie, pomoc a profesionalitu. Bezpečný ženský dom v Bratislave bude poskytovať dočasné útočisko nielen matkám s deťmi, ale aj samotným ženám, ktorým sa podarí ujsť od násilného partnera.

 Krajské kolo Dejepisnej súťaže študentov gymnázií sa začne už zajtra dopoludnia v rokovacej sále Bratislavského samosprávneho kraja. Bratislavský región budú zastupovať študenti jedenástich gymnázií. Trojčlenné tímy študentov budú odpovedať na otázky dovedna v 22 krajoch Českej a Slovenskej republiky.

 Do tretieho ročníka fotosúťaže, ktorá je zameraná na ochranu životného prostredia, sa prihlásilo za prvý týždeň už viac ako 30 súťažných fotografií. Cieľom je predstaviť zaujímavé miesta v kraji z hľadiska ochrany, no najmä poukázať na znečistené alebo zanedbané miesta, ktoré si zaslúžia obnovu. Súťaž trvá do 15. mája. Víťazné fotografie budú súčasťou putovného filmového festivalu Ekotopfilm - Envirofilm.

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo dnes spolu s prezidentom SR Andrejom Kiskom a bratislavským primátorom Ivom Nesrovnalom vzdali úctu všetkým vojakom, ktorí padli v bojoch o oslobodenie hlavného mesta, položením vencov na bratislavskom Pamätníku na Slavíne.

 Bratislavský samosprávny kraj zaznamenal viacero prípadov neoprávneného výberu drahých liekov na falošné recepty. Na túto skutočnosť doplácajú najviac pacienti, ku ktorým sa ich lieky pre nedostatok nemusia dostať. Nič z toho by sa však nemuselo stať, keby recepty boli opatrené ochrannými prvkami, ktoré by sťažili či úplne znemožnili falšovanie a kopírovanie receptov. Preto dnes predseda BSK požiadal Ministerstvo zdravotníctva SR o zavedenie ochranných prvkov na Lekárske predpisy.

 Ochrana životného prostredia je ústrednou témou už 3. ročníka fotosúťaže Život v Bratislavskom regióne, ktorú pripravila Bratislavská župa v spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Bratislava Region Tourism. Súťaž sa začína zajtra, teda 1. apríla a potrvá do 15. mája. Fotografie budú súčasťou putovného filmového festivalu Ekotopfilm - Envirofilm.

 Zoznam liekov predpísaných na falošné recepty sa rozrástol o ďalšie dva typy liekov za stovky eur. Ako na dnešnej tlačovej konferencií informovali zástupcovia Bratislavského kraja, prvý podnet nahlásila už aj lekáreň z Prešovského kraja. Celkovo ide o päť drahých liekov a siedmich lekárov, ktorých mená sú použité na falošných receptoch. BSK preto žiada o sprísnenie ochranných prvkov na receptoch, ktoré sú v súčasnosti ľahko zneužiteľné.