Blindfriendly Sobota 28. 3. 2020 | Meniny má Soňa Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 V bratislavskej mestskej časti Rača obnovili za eurofondy tri škôlky, základnú školu, vybudovali denný stacionár a revitalizujú aj námestie. Projekty v celkovej hodnote za takmer 2,160 milióna € sú realizované v rámci Operačného programu Bratislavský kraj v rámci Integrovaných stratégií rozvoja mestských oblastí (ISRMO). Počas župného štvrtka boli projekty skontrolovať zástupcovia BSK aj Rače.

 Vyše 10 000 bežcov sa postavilo na štart uz 10. ročníka ČSOB Bratislava Marathon, ktorý sa konal tento víkend.

 Predstavitelia Bratislavského samosprávneho kraja na dnešnej tlačovej konferencii upozornili na podozrivé výbery drahých liekov za desaťtisíce eur. Falošné recepty na onkologické lieky sa v bratislavských lekárňach objavili v uplynulých dňoch. Župa preto vyzýva na systémové riešenia, ale aj na opatrnosť pacientov a samotných lekární, ktorým tak vzniká strata.

 Slovenská agentúra životného prostredia zverejnila 26. 3. 2015 podmienky a pravidlá súťaže Dedina roka pre rok 2015. Spolu s Ministerstvom životného prostredia Slovenskej republiky (MŽP SR), Spolkom pre obnovu dediny (SPOD) a Združením miest a obcí Slovenska (ZMOS) tak vyhlásila už 8. ročník národnej súťaže Dedina roka. Záštitu nad aktuálnym ročníkom súťaže prevzal prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska. Generálnym partnerom je COOP Jednota Slovensko, spotrebné družstvo. Víťaz súťaže získa okrem prestížneho titulu Dedina roka 2015 aj možnosť reprezentovať Slovenskú republiku v súťaži o Európsku cenu obnovy dediny.

 Bratislavský župan Pavol Frešo a člen predstavenstva Volkswagen Slovakia Eric Reuting len pred pár hodinami podpísali Memorandum o spolupráci. Je to prvý krok k založeniu Duálnej akadémie, ktorá bude stredoškolákov reálne pripravovať na prax.

 Vyše 300 študentov z celého Slovenska, medzi nimi aj študenti zo štyroch škôl v pôsobnosti Bratislavského kraja, dnes súťaží o najlepší podnikateľský nápad, produkt a službu v bratislavskom nákupnom centre. Súťažiacich prišli podporiť aj prezident SR Andrej Kiska, pod ktorého záštitou sa akcia koná, minister školstva Juraj Draxler a predseda BSK Pavol Frešo.

 Deň narcisov je jediná verejno-prospešná zbierka Ligy proti rakovine a tento rok sa koná už po 19-ty krát. Ulice miest a obcí v jediný deň v roku – 27.marca 2015 - zaplavia žlté narcisy a každý, kto si ich pripne na svoj odev, týmto gestom vyjadrí podporu a spolupatričnosť s tými, ktorí bojujú s rakovinou. Vhodením dobrovoľného príspevku do pokladničky dobrovoľníkov Dňa narcisov zároveň pomôžete naakumulovať finančné prostriedky na pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám na celom Slovensku.

 Študenti stredných škôl z celého Slovenska, ale aj zo zahraničia dnes v bratislavskom Dome kultúry Ružinov súťažili v balení darčekov. Témou už 12. ročníka súťaže bolo „Tvoríme pre radosť iných“. Akciu organizovala SOŠ obchodu a služieb Samuela Jurkoviča na Sklenárovej ulici v Bratislave, ktorá je v pôsobnosti Bratislavského kraja.

 Na školách v pôsobnosti Bratislavského kraja pôsobí 2849 pedagógov. Dvadsať z nich si dnes pri príležitosti Dňa učiteľov prevzalo ocenenie za svoju prácu. Župan prisľúbil do konca roka ďalšie byty pre mladých pedagógov.

 Malokarpatské múzeum v Pezinku, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského kraja, oslavuje 55. Výročie svojho vzniku. Pri tejto príležitosti pripravilo od 20. marca do 31. mája výstavu „História predmetu, príbeh človeka“, ktorá návštevníkom predstaví najzaujímavejšie predmety, príbehy ich niekdajších majiteľov či darcov. Súčasťou výstavy je niekoľko interaktivít či možnosť dotýkať sa vybraných vystavených predmetov.