Blindfriendly Streda 1. 4. 2020 | Meniny má Hugo Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Budúcnosť fungovania Strednej odbornej školy automobilovej (SOŠA) v Devínskej Novej Vsi bola predmetom dnešného rokovania medzi tímom BSK, ktorý viedol jeho predseda Pavol Frešo a spoločnosťou Volkswagen Slovakia a.s. pod vedením člena predstavenstva Erica Reutinga. Po vyše siedmych hodinách partneri našli zhodu na základnom modeli existencie školy, ktorá bude vychovávať žiakov tak, aby si po jej skončení našli uplatnenie v odbore.

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo navštívil počas včerajšieho Župného štvrtku v Pezinku viacero projektov, ktoré boli realizované z Operačného programu Bratislavský kraj. Zúčastnil sa aj osláv 55 rokov Malokarpatského múzea, kde zároveň otvárali výstavu História predmetu – príbeh človeka.

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo sa dnes pridal k tisíckam maturantov, ktorí predpoludní skladali časť svojej skúšky dospelosti. Či Pavol Frešo zvládol externú časť maturitnej skúšky z matematiky, sa dozvie až v pondelok.

 Most medzi Malinovom a Zálesím, ktorý slúži od sedemdesiatych rokov, je v havarijnom stave, má porušenú statiku a nespĺňa požiadavky na bezpečné užívanie. Okresný úrad pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie v Senci a Okresné riaditeľstvo PZ Oddelenia dopravného inšpektorátu preto vydali 24. februára povolenie na uzavretie cesty v mieste mosta. V súčasnosti beží súťaž na výber zhotoviteľa.

 Zákon o poplatkoch, ktorý začne platiť od apríla, vnáša podľa predstaviteľov Bratislavského kraja do systému chaos, nie je jednoznačný a najmä nereguluje výšku poplatkov, ako to žiadal BSK v pripomienkovom konaní. Župa bude žiadať ministerstvo zdravotníctva o usmernenie a zároveň upozorňuje na to, že problémy nastanú už pri prvej sťažnosti pacienta.

 Písomné maturity absolvuje tento týždeň 3662 žiakov stredných škôl, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského kraja. Ústne maturity ich čakajú od 18. mája do 5. júna.

 Bratislavské bábkové divadlo a aj Divadlo Ludus, ktoré sa zameriavajú na mladé publikum, si práve na tento víkend pripravili premiéry svojich nových hier. Bratislavské bábkové divadlo už dnes odpremiéruje hru pre deti od troch rokov, Prstom na mape a Divadlo Ludus v nedeľu podvečer predstaví svoje naštudovanie Malého princa. Obe divadlá sú v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.

 Bratislavská župa sa dlhodobo venuje problematike pomoci ženám a deťom, na ktorých je páchané násilie. Vytvoril sociálne programy a pripravuje zriadenie Bezpečného ženského domu, ktorý bude slúžiť vyslovene tejto cieľovej skupine. V súčasnosti beží verejné obstarávanie, fungovať by mal od septembra.

 Štvrtý ročník súťaže Vráťme knihy do škôl dosiahol celoslovenský rozmer a zaznamenal rekordný počet príspevkov, takmer 22-tisíc. Víťazov jednotlivých kategórii aj najaktívnejšie školy dnes v aule Gymnázia Ladislava Novomeského ocenili podpredsedníčka Bratislavského kraja Alžbeta Ožvaldová a riaditeľ odboru školstva BSK Roman Csabay. Ocenení vyhrali čítačky, knihy ale aj výlet do Bruselu pre celú triedu.

 Tibetskou vlajkou vyvesenou pred Úradom Bratislavského kraja na Sabinovskej ulici v Bratislave vyjadruje župa aj v tomto roku solidaritu a podporu Tibeťanom v boji za ľudské práva. Pripája sa tak k celosvetovej kampani "Zástava pre Tibet", ktorej cieľom je upozorniť na porušovanie ľudských práv v tejto krajine.