Blindfriendly  29. 3. 2020 | Meniny má Miroslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

Skoro 22 tisíc príspevkov prišlo do uzávierky súťaže Vráťme knihy do škôl. Je to 8-násobne viac ako v minulom roku. Ceny víťazom odovzdajú už budúci utorok.

 Cyklomost slobody poškodili neznámi páchatelia a na základe upozornenia Devínskonovovešťanského starostu Milana Jambora Bratislavský samosprávny kraj začal s odhadom výšky škody a následne bude zvažovať podanie trestného oznámenia na neznámeho páchateľa.

 Lamačské klzisko ponúka všetkým držiteľom Rodinného pasu prázdninové korčuľovanie zadarmo. Po prázdninách budú môcť až do konca októbra korčuľovať za polovicu.

 Bratislavský kraj a Dolné Rakúsko budú pokračovať v spolupráci aj v ďalšom programovom období 2014-2020. Do konca roka podpíšu už tretiu zmluvu, kde zakotvia spoločné plány pre ďalší rozvoj. Predseda Krajinskej vlády Dolného Rakúska Erwin Pröll a predseda Bratislavského kraja Pavol Frešo označili za spoločné priority dopravu, počíta sa aj s výstavbou štyroch cyklolávok v území medzi Vysokou pri Morave a Malými Levármi. Hovorili aj o obchvate Bratislavy D4, ktorý má byť napojený na rýchlostnú cestu S8 v Rakúsku.

 Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Turizmus regiónu Bratislava už v tomto roku prezentovala zaujímavosti bratislavského regiónu na troch medzinárodných veľtrhoch cestovného ruchu – Ferien-Messe vo Viedni (15.-18.1.), ITF Slovakiatour v Bratislave (29.1.-1.2.) a Holiday Wolrd v Prahe (19.-22.2). Tieto najväčšie a najvýznamnejšie veľtrhy cestovného ruchu v daných krajinách spolu s viac ako 1800 vystavovateľmi z vyše 70 krajín navštívilo počas 12 dní (každý veľtrh trval 4 dni) 251 621 návštevníkov, ktorí mali možnosť sa oboznámiť s bohatou ponukou bratislavského regiónu.

 V sobotu 28.2.2015 sa v Bratislavskom hoteli Radisson Blu Carlton, pri príležitosti 25. výročia založenia Združenia zberateľov historických vozidiel Slovenskej republiky, konalo Výročné valné zhromaždenie tohto Združenia.

 Zabíjačka na školskom dvore už po štvrtýkrát prilákala na Strednú odbornú školu gastronómie a hotelových služieb na Farského ulici v Bratislave množstvo zvedavých návštevníkov. Škola je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.

 V aule Univerzity Komenského v Bratislave dnes slávnostne inaugurovali rektora univerzity Karola Mičietu a dekanov viacerých fakúlt. Na spoločnom verejnom zasadnutí Vedeckej rady a Akademického senátu UK, vedeckých rád a akademických senátov jej fakúlt sa zúčastnil predseda NR SR Peter Pellegrini, predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo, predstavitelia diplomatického zboru aj rektori slovenských a zahraničných vysokých škôl.

 Bratislavské mestské časti aj hlavné mesto sa sťažujú na nedostatok financií na opravu ciest, hlavné mesto okrem toho ešte nemá schválený rozpočet na tento rok. Bratislavský župan Pavol Frešo vidí riešenie v reforme systému spravovania a údržby komunikácií. Povedal to počas dnešného župného štvrtka na výjazde v Lamači. Na potrebu nájsť fungujúci model financovania a opravovania ciest poukázal aj starosta Lamača Peter Šramko.

 Bratislavský kraj pripravil vzdelávací seminár zameraný na oblasť podpory samostatnosti osôb so zdravotným postihnutím, ktorý mali možnosť viesť a zároveň sa prezentovať klienti, teda prijímatelia sociálnych služieb. BSK je prvý kraj, ktorý takýto seminár zorganizoval.