Blindfriendly  29. 3. 2020 | Meniny má Miroslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 V Bratislave sa dnes začal medzinárodný veľtrh ITF Slovakiatour, ktorý bude až do nedele ponúkať návštevníkom zaujímavé atrakcie na výlety či dovolenky. Svoj stánok má na veľtrhu aj Bratislavský kraj.

Bratislavský kraj sa výborne odprezentoval na veľtrhu cestovného ruchu Ferien Messe vo Viedni, ktorý sa konal v polovici januára a patrí k najväčším podujatiam svojho druhu v Rakúsku. BSK nadviaže na úspešnú šnúru a ponúkne svoje turistické atrakcie, gastronomické špeciality a predstaví svoje špecifiká aj na 21. ročníku medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour v Bratislave. Veľtrh odštartuje už tento štvrtok a potrvá do nedele. V rámci neho sa odprezentujú aj stredné odborné školy, ktoré sú v pôsobnosti BSK.

Divadlo ASTORKA Korzo´90, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, bude prezentovať slovenské umenie aj v USA, konkrétne na Floride. Tím hercov odcestuje už túto sobotu, program vyvrcholí 7. februára krajanským večerom, na ktorom odohrajú aj časť inscenácie Na koho to slovo padne.

Zamestnávatelia hodnotili stredné odborné školy, v Bratislavskom kraji sa na prvých štyroch priečkach umiestnili školy, ktoré sú v pôsobnosti BSK. Za dôležitú označili firmy pripravenosť absolventov pre prax, kvalitu ale aj iniciatívnosť školy. Vyplynulo to z unikátneho prieskumu realizovaného na vzorke 2 000 zamestnávateľov z celého Slovenska, ktorý si nechali vypracovať Úrad vlády a Štátny inštitút odborného vzdelávania.

 Víkendové počasie opäť naštartovalo mechanizmy a pracovníkov spoločnosti RCB, ktorí zabezpečujú zjazdnosť ciest II. a III. triedy, teda ciest v správe Bratislavského kraja. Od soboty do dnešného rána bolo posypaných vyše 4400 km ciest a minulo sa viac ako 500 ton posypového materiálu.

Rozhodnutie spustiť proces výstavby diaľničného obchvatu Bratislavy odvráti kolaps dopravy v Bratislave a okolí, na ktorý by doplatili nielen ľudia, ale veľké firmy v regiónoch, ktoré sú ťahúňmi našej ekonomiky. Bez vybudovania diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 bude ďalší hospodársky rast Slovenska výrazne limitovaný.

 Piatok patrí v nákupnom centre všetkým deviatakom a ich rodičom, ktorí sa dozvedajú viac informácií o župných stredných školách. Na Dni župných škôl v Avione sa bol pozrieť aj predseda Slovenskej akadémie vied prof. RNDr. Pavol Šajgalík, Dr.Sc.

Bratislavský samosprávny kraj už po štvrtýkrát pomôže deviatakom a ich rodičom s výberom strednej školy počas piatkového Dňa župných škôl v Avione.

Osemstranovú servisnú prílohu venovanú stredným školám, ktorá je súčasťou mesačníka Bratislavský kraj, nájdu od dnes v schránkach všetci obyvatelia kraja.

Dopravná situácia v Bratislave a jej satelitoch sa stáva neprekonateľným problémom. Vyriešiť situáciu má za úlohu diaľnica D4 a úseky rýchlostnej cesty R7 Bratislava - Dunajská Streda.