Blindfriendly Utorok 7. 4. 2020 | Meniny má Zoltán Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Bernolákovo a Novú Dedinku spojí cyklotrasa, ktorá bude viesť prevažne popri toku Čierna voda. S jej výstavbou začali koncom minulého roka, cyklisti ju budú môcť využívať od októbra. Financovaná je z eurofondov. Priebeh výstavby bol dnes v rámci župného štvrtka skontrolovať predseda BSK Pavol Frešo spolu so starostkou Novej Dedinky Violou Takáčovou.

 Na bratislavskej Železnej Studienke už túto sobotu o 11:00 odštartuje siedmy ročník Slovak Winter MTB & Running Trophy. V sobotu si sily zmerajú horskí cyklisti a v nedeľu bežci.

Veľtrh cestovného ruchu vo Viedni Ferien-Messe 2015 privíta už zajtra tisíce potenciálnych návštevníkov Bratislavského kraja. Bratislavský región bude zastupovať krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism.

Proces zverejňovania majetkových priznania poslancov župného zastupiteľstva bude prísnejší. „Na februárovom Zastupiteľstve navrhnem nad rámec zákona o ochrane verejného záujmu konkrétnu lehotu na zverejnenie priznaní, ktoré musia byť v zmysle zákona zverejnené na internete. Priznania budú zverejňované najneskôr do 60 dní od ich doručenia na úrad. Inými slovami, najneskôr do konca mája budú priznania na webe,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo v reakcii na problém nezverejnených majetkových priznaní poslancov na BSK.

 Deviataci majú približne mesiac na to, aby sa rozhodli, na ktorej strednej škole budú pokračovať vo svojom štúdiu. Pri výbere im pomôže aj prezentačná akcia Deň župných škôl v Avione, ktorú organizuje Bratislavský kraj už štvrtý krát. Uskutoční sa v piatok 23. januára 2015 od 9:00 do 18:00 v bratislavskom nákupnom centre Avion.

 V druhom polroku 2016 bude pozornosť celej Únie upriamená na Slovensko, kedy bude predsedať Rade EÚ. Na programe bude aktívne spolupracovať aj Bratislavský kraj, ktorý sa tak môže zviditeľniť na medzinárodnej scéne.

 „Bez Štúrovej slovenčiny by dnes pravdepodobne nebol ani moderný slovenský národ,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo pri príležitosti 159. výročia úmrtia Ľudovíta Štúra. „Z hľadiska výsledku svojho politického úsilia zostane Ľudovít Štúr zrejme ešte dlho neprekonanou osobnosťou našich národných dejín,“ uviedol v príhovore na dnešných spomienkových slávnostiach Pavol Frešo.

 Tóny dychovej hudby zneli Úradom Bratislavského samosprávneho kraja. Novoročný pozdrav takto odovzdali hudobníci zo Spolku dychová hudba Spojár županovi Pavlovi Frešovi a všetkým zamestnancom úradu.

 Súkromný prepravca RegioJet a.s. pokračuje v nátlakovej kampani namierenej proti Bratislavskému samosprávnemu kraju. Ako ďalej uviedol predseda BSK Pavol Frešo, považuje to za neštandardné.

 V hlavnom meste vykročili do nového roka 2015 už tradičným Novoročným koncertom, ktorý sa dnes konal v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave.