Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Sobotné sneženie v Bratislavskom kraji naštartovalo zimnú sezónu aj pre 36 mechanizmov na zimnú údržbu a pre 41 pracovníkov. V noci zo soboty na nedeľu bolo len v pezinskom okrese posypaných 1 176 km ciest.

 Každá rodina má pre štedrý večer svoje vlastné tradície. Niektorí veria v silu orechov v kútoch, iní si dávajú rybiu šupinku pod obrus. Všetky tieto tradície však majú svoj cieľ. Aby sme sa takto pri štedrovečernom stole stretli aj o rok.

 V bratislavskom Divadle Aréna včera večer odovzdal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo ocenenia osobnostiam, ktoré robia dobré meno bratislavskému regiónu. Výročnú Cenu Samuela Zocha a Pamätný list predsedu BSK udelila župa už po dvanásty raz.

 Bratislavský kraj chce rozvíjať spoluprácu s vysokými školami a zároveň rozširovať praktické skúseností študentov. O alternatívnych formách spolupráce medzi verejným sektorom a akademickou obcou ako aj o uplatnení absolventov na trhu práce hovorili zástupcovia kraja a vybraných škôl v polovici decembra na Úrade BSK.

 Zvýšiť povedomie miest a obcí o možnostiach čerpania eurofondov aj v ďalšom programovom období 2014-2020 bolo cieľom Lokálneho podujatia Open Days 2014, ktoré sa konalo v pondelok na pôde Úradu Bratislavského kraja. Akcia sa konala v rámci Európskeho týždňa regiónov a miest. Podujatia sa zúčastnilo približne 80 hostí, medzi ktorými boli predovšetkým starostovia, poslanci Zastupiteľstva BSK a ďalší aktéri pôsobiaci v oblasti regionálneho rozvoja.

 Poslanci Bratislavského kraja schválili na piatkovom rokovaní zastupiteľstva rozpočet na rok 2015. V dôsledku zmeny zákona o dani z motorových vozidiel však župa príde v najbližších troch rokoch o minimálne 17,2 mil. € a každý ďalší rok o minimálne 10 mil. €. Výnos z dane z motorových vozidiel bude po novom príjmom štátneho rozpočtu.

 Kapustnica, šošovicová polievka, halászlé, vyprážaná ryba, majonézový šalát ale aj fazulačka či pupáky sú v mnohých rodinách súčasťou vianočnej večere. Naši predkovia však stolovali až pri dvanástich chodoch. Viac o štedrovečernej večeri v Prešporku prezradila etnologička Katarína Nádaská.

Divadlo Aréna, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, odpremiéruje v piatok 12.12.2014 hru Zabijak Joe, ktorá je debutom jedného z najvýznamnejších súčasných amerických dramatikov Tracyho Lettsa V roku 2011 nakrútil William Friedkin, výrazná osobnosť americkej kinematografie, podľa tejto hry rovnomenný film s Matthewom McConagheym v hlavnej úlohe.

 Na dnešnom pracovnom zasadnutí zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja sa do programu, okrem pracovnej časti, dostali aj príhovory poslancov zastupiteľstva, z ktorých sa po 15. novembri, teda po komunálnych voľbách, stali starostovia či primátori. Plán spolupráce župy a mesta Bratislavy predstavil aj novozvolený primátor Bratislavy a zároveň poslanec zastupiteľstva BSK Ivo Nesrovnal, ktorému sa za dlhoročnú spoluprácu v župnom zastupiteľstve poďakoval aj predseda BSK Pavol Frešo.

 Župan Pavol Frešo po slávnostnej časti ustanovujúceho zasadnutia bratislavského mestského zastupiteľstva vyjadril obavy z okliešťovania samospráv, ktoré sa začali prezidentovým podpisom pod Zákonom o dani z motorových vozidiel, ktorý pripraví Bratislavský samosprávny kraj v najbližších rokoch o viac ako 10 miliónov eur.