Blindfriendly Piatok 10. 4. 2020 | Meniny má Igor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu


 

 

„V rámci Výzvy na podávanie žiadostí o dotácie z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu kultúry pre rok 2016 žiadatelia svoje projekty registrovali aj elektronicky, aby mohli byť v systéme zhodnotené odborníkmi z oblasti kultúry. Žiadateľ mohol svoj projekt zaradiť do jednej z deviatich oblastí, z ktorých každú hodnotili dvaja nezávislí renomovaní odborníci. Zárukou transparentnosti takéhoto spôsobu vyhodnocovania, založeného predovšetkým na odborných kritériách, je aj zverejnenie hodnotení.

 V termíne stanovenom vo Výzve publikovanej na web-stránke BSK ešte minulý rok, bolo na kraj doručených takmer 500 žiadostí. Žiadatelia mali na vypracovanie svojich projektov tentokrát až 2 mesiace a museli ich registrovať v elektronickom informačnom systéme, ktorý poslúži v rámci transparentnosti a zavedenia spätnej väzby ako nástroj na zverejnenie všetkých projektov a ich bodových hodnotení. Rada BSK pre kultúru a umenie, nezávislý poradný orgán predsedu BSK zložený z popredných odborníkov v oblasti kultúry, hodnotil tento rok celkovo 467 žiadostí v celkovej žiadanej sume 4. 423 937 EUR. Najviac podaných projektov úrad evidoval v oblasti hudobného, divadelného a tanečného umenia (77) a tiež v oblasti medziodborových umeleckých aktivít (90). Dotačná komisia BSK upravila návrhy nezávislej odbornej Rady v 4 % prípadov.

Bratislava 24. februára (OTS) - Aj vážna hudba a literatúra dokáže zaujať mladých! Ukázal to unikátny kultúrno-vzdelávací projekt „Shakespeare-Prokofiev/ROMEO A JÚLIA“, ktorý pre veľký úspech pokračuje aj v tomto roku. Doteraz ho videlo vyše 6 tisíc študentov a ďalšie tisícky ho uvidia v marci a máji. Reakcie mladých ľudí boli nad očakávanie pozitívne. Slávnu Shakespearovu drámu v spojení s hudbou z rovnomennej Prokofievovej suity stredoškoláci prijali s nadšeným burácavým potleskom! Autori Anton Popovič a Adrian Rajter sú potešení odozvou. V jarnej časti čaro vážnej hudby a činoherného slova priblížia ďalším mladým ľuďom Juraj Kemka, Marián Miezga, Róbert Jakab, Sáva Popovič, Martin Hronský, Marián Prevendarčík a študenti bratislavského konzervatória. Moderovať bude opäť Adela Banášová a Peter „Šarkan“ Novák.

 Prijmite pozvanie na podujatia, ktoré organizuje knižnica počas Týždňa slovenských knižníc (TSK) (1. – 5. marec 2016). V pondelok 29. februára sa tento týždeň oficiálne otvára v Banskej Bystrici a od utorka 1. 3. 2016 začína maratón podujatí J V prílohe s názvom „TSK program“ Vám posielam zoznam podujatí a v ostatných prílohách posielam doplňujúce plagáty na jednotlivé podujatia pre študentov a verejnosť. Na všetky podujatia Vás ešte raz srdečne pozývame.

 Organizátor: Bratislavský samosprávny kraj Miesto konania: Slovenský rozhlas, Mýtna 1, Koncertné Štúdio 1; Termíny konania: utorok 1.3. 9:00 - 10:30; 11.30 - 13.00; 13.30 - 15.00 streda 2.3. 9.00 - 10.30; 11.30 - 13.00 utorok 3.5. 9.00 - 10.30; 11.30 - 13.00

Experiment, ktorý treba zažiť na vlastné uši. Nahrávku Slovak sounds má na svedomí mimoriadne netradičná tvorivá zostava. Saxofonista a skladateľ Nikolaj Nikitin, novovzniknuté zoskupenie EXXPPNNSS ensemble a výtvarník Martin Gerboc. Práve na jeho popud vznikol originálny hudobný album s presahom do poézie a zvukomalebného znázornenia výtvarného umenia. Krst unikátneho CD prebehne v utorok 16. februára o 20:30 v bratislavskej FUGE.

 Svet anglickej smotánky odkryje inscenácia hry anglického autora Joea Ortona Kľúčovou dierkou. Jej premiéra sa uskutoční v bratislavskom župnom Divadle Aréna dnes o 19tej hodine.

Čo spája Keltov, Germánov, Turkov a vojská cisára Napoleona? Okrem dobyvateľských úspechov, ktoré dosiahli aj vďaka rozvoju vojenskej techniky, ovplyvňovali dejiny na území dnešného západného Slovenska. Práve tým vojenským sa venuje výstava DO ZBRANE! BITKY A BOJISKÁ BRATISLAVSKÉHO KRAJA, inštalovaná v Malokarpatskom múzeu v Pezinku.

FEBRUÁR 2016 12. 2. 2016 PLES SENIOROV Bratislavského kraja Expo Aréna, Incheba Expo Bratislava, Viedenská cesta 3-7, Bratislava 17. – 18. 2. 2016 HVIEZDOSLAVOV KUBÍN okresné kolo IV. a VI. kategórie v umeleckom prednese poézie, prózy a divadiel poézie Malokarpatské osvetové stredisko v Modre, Horná 20

Na motívy knihy Daniela Heviera: Buvirozprávky alebo Nám sa ešte nechce spať. Pre deti od troch rokov Plánovaná premiéra: piatok, 15. január 2016 o 18:00 hod v Divadle Malá scéna STU