Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Bratislavský kraj a Záhrebská župa chcú spoločne čerpať eurofondy v novom programovom období 2014-2020. Priestor na spoluprácu vidia napríklad v oblasti dopravy, vzdelávania, cestovného ruchu či zvyšovania energetickej úspornosti. Zhodli sa na tom zástupcovia BSK na čele s Pavlom Frešom, zástupcovia záhrebskej župy a predseda parlamentu Záhrebskej župy Dražan Bošnjaković na stretnutí v Bratislave.

Exportné fórum 2014 ponúka unikátnu možnosť pre malé a stredné podniky nájsť si obchodné príležitosti v zahraničí a preniknúť na globálny trh. V tomto roku sa ho zúčastní aj Bratislavský kraj, ktorý sa bude prezentovať z pohľadu možných investícií. Podujatie sa bude konať 13. novembra v hoteli Bratislava.

 Séria podujatí pod hlavičkou Župná jeseň pokračuje aj v novembri. Bohatá ponuka trávenia voľného času je pre návštevníkov Bratislavského samosprávneho kraja pripravená až do Vianoc.

V súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou vo výskyte Eboly s možným zavlečením na územie Slovenskej republiky sa uskutočnilo stretnutie zástupcov útvaru lekára samosprávneho kraja a pracovníkov RÚVZ.

 Bratislavský kraj prostredníctvom svojho sprostredkovateľského orgánu pre Operačný program bratislavský kraj (SORO pre OPBK) už sedem rokov úspešne pomáha primátorom a starostom pri implementácií europrojektov financovaných z OPBK. Pokračovať v tom chce aj v programovom období 2014-2020. Jednohlasnú podporu tomu vyjadrili aj krajskí poslanci na piatkovom zasadaní zastupiteľstva.

Poslanci Bratislavského kraja, zo všetkých okresov regiónu, schválili dofinancovanie ústavnej pohotovostnej služby v Nemocnici s poliklinikou v Malackách. O dotáciu vo výške 580 879 eur žiadalo mesto Malacky, ktoré je pripravené spolupodieľať sa vlastnými finančnými prostriedkami na výške dotácie za zachovanie pohotovosti. Za zachovanie ÚPS vznikla aj petícia, pod ktorú sa podpísalo vyše 8200 ľudí.

Návrh novely zákona o dani z motorového vozidla búra princíp samosprávnosti a berie praktický dosah na jedinú daň, o ktorej môžu rozhodovať župy. Vyhlásil to predseda Bratislavského kraja Pavol Frešo na dnešnom brífingu. Ako ďalej uviedol, župy prichádzajú o vlastný príjem a ostávajú odkázané na vládu samotnú. Podporu mu svojou účasťou vyjadrili aj všetci vicežupani - Martin Zaťovič, Gabriella Németh, Igor Bendík, Alžbeta Ožvaldová a Martin Berta ako aj viacerí krajskí poslanci. O tejto novele dnes rokuje parlament.

 V poradí už druhý domáci zápas futbalistov ŠK Slovan Bratislava v Európskej lige uvidí ďalších 50 školákov. Zápas odohrajú belasí vo štvrtok na Pasienkoch proti Sparte Praha. Toto československé derby si naživo vychutnajú žiaci zo základnej školy na Pankúchovej v Petržalke a zo Strednej odbornej školy vinársko-ovocinárskej v Modre. Je to vďaka projektu „Zaži európsku ligu so Slovanom“, ktorý pripravili Bratislavský kraj v spolupráci s ŠK Slovan Bratislava.