Blindfriendly Utorok 7. 4. 2020 | Meniny má Zoltán Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

Zimná údržba ciest sa začína spravidla 15. novembra a končí sa 15. marca. Bratislavský kraj už pripravuje sypače a mechanizmy na zimnú údržbu a v skladoch má takmer 1300 ton posypového materiálu. Ten bude dopĺňať podľa potreby. V pohotovosti bude 36 strojov a 41 pracovníkov.

 Viac ako 400 cyklistov dnes prešlo po novootvorenej cyklotrase JURAVA, ktorá spája Svätý Jur, Raču a Vajnory. Cyklotrasa je súčasťou systému cyklomagistrály, ktorá prepája obce a mestá v malokarpatskej oblasti. Financovaná bola v rámci Operačného programu Bratislavský kraj a výška nenávratného finančného príspevku predstavuje cca 614-tisíc €. Slávnostné otvorenie a posvätenie cyklotrasy sa konalo pri Pustom kostolíku v Svätom Jure.

 Slovenskí a rakúski záchranári nacvičovali pri Stupave neďaleko štátnej hranice záchrannú akciu pri zrážke autobusu s vlakom, kde bolo 70 zranených. Cvičenie malo poukázať na dôležitosť užšej spolupráce záchranných zložiek v pohraničí Rakúska a Slovenska. Akcie sa zúčastnili predseda Krajinskej vlády Burgenlandu Hans Niessl, podpredsedovia Bratislavského kraja Gabriella Németh a Martin Zaťovič, prezident pobočky Rakúskeho Červeného kríža v Burgenlande Bruno Wögerer a riaditeľ Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Igor Brizlák.

 Nové preliezky, multifunkčné ihrisko, fitnes zóna, fontána, chodníky ale aj zeleň sú súčasťou nového voľno-časového areálu v bratislavskom Lamači, ktorý vybudovali v rámci Operačného programu Bratislavský kraj. Súčasťou sú aj bezbariérové prístupy. Areál dnes slávnostne otvorili vicežupan Martin Zaťovič, primátor hlavného mesta Milan Ftáčnik a starosta mestskej časti Peter Šramko.

 Záverečný - 2.Národný workshop projektu TRANSDANUBE, ktorý sa konal 15.10.2014 na území Malého Dunaja v obci Zálesie, zavŕšil 2-ročnú spoluprácu Bratislavskej župy na medzinárodnom projekte, zameraného na rozvoj udržateľnej dopravy.

Takmer 6 000 chodcov a cez päť a pol tisíc cyklistov prešlo v septembri po Moste Slobody, ktorý už dva roky spája bratislavskú Devínsku Novú Ves s Rakúskom.

Bratislavský samosprávny kraj začal s postupnou obnovou areálov škôl, ktoré má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Rekonštrukcie sú v pláne investičných akcií aj na rok 2015.

Zastupiteľstvo BSK sa bude konať dňa 24.10.2014 (piatok) o 9.00 hod. v rokovacej sále na Úrade BSK, prízemie, Sabinovská 16 v Bratislave

 Podporiť odborné vzdelávanie a konkurencieschopnosť regiónov má aj projekt EdTrans, ktorý realizuje Bratislavský kraj v spolupráci s Európskou kanceláriou mestskej školskej rady mesta Viedeň. Jednou z aktivít, ktoré projekt žiakom prináša, je aj súťaž v tvorbe prezentácií PREZI.