Blindfriendly  29. 3. 2020 | Meniny má Miroslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Kvalitu obyvateľov Jablonového zvýši aj zrevitalizované centrum obce. V rámci Operačného programu Bratislavský kraj (OPBK) sa obnovili spevné plochy, revitalizácia zahŕňa sadovú úpravu, nové je aj detské ihrisko, mobiliár, verejné osvetlenie a zastávka pred obecným úradom.

Cyklomost slobody, ktorý spája bratislavskú Devínsku Novú Ves s rakúskym Schlosshofom, získal cenu verejnosti v architektonickej súťaži CE∙ZA∙AR 2014. Cena sa udeľuje dielu s najvyšším počtom hlasov zo všetkých kategórií. Z celkového počtu 55 tisíc hlasov podporilo cyklomost celkom 18 347 ľudí.

 V Bruseli sa koná už dvanásty ročník podujatia Open Days, v rámci ktorého sa prezentujú európske regióny a mestá. Tohtoročnou témou je spoločný rast ako investícia pre ľudí. Účastníci predstavujú svoje operačné programy pre obdobie 2014-2020 a hľadajú spoločné riešenia na podporu investícií a rastu. Svoje zastúpenie tu má tradične aj Bratislavský kraj, ktorý sa podieľa na troch seminároch a spolu so Stálym zastúpením SR pri EÚ a Slovenskou styčnou kanceláriou pre výskum a rozvoj pripravili sprievodné podujatie na tému start-upov.

Cestujúci v okolí Bratislavy sa môžu od soboty 11. októbra do štvrtka 16. októbra 2014 stretnúť vo vozidlách verejnej dopravy so sčítacími komisármi, ktorí budú zisťovať počet cestujúcich, trasu cesty a typ použitého cestovného lístka.

 V sobotu sa na trinástich miestach v regióne budú oslavovať jablká a výrobky z nich. Siedmy ročník Jablkového hodovania je súčasťou Župnej jesene.

 Úrad BSK organizoval 8. októbra seminár pre obce a mestá, ktoré realizujú projekty podporené z Operačného programu Bratislavský kraj (OPBK). Cieľom seminára bolo informovať starostov a primátorov bratislavského kraja a projektových manažérov o najčastejších chybách pri implementácií projektov podporených z eurofondov.

 Inventúra dopravných projektov, ktoré by mali byť financované z eurofondov. To sú prvé kroky nového komisára Európskej komisie pre dopravu Maroša Šefčoviča. Zároveň chce v novembri iniciovať stretnutie so všetkými aktérmi, ktorí sa podieľajú na príprave stratégie projektov dopravnej infraštruktúry do roku 2020. Povedal to na stretnutí s predsedom Bratislavského kraja Pavlom Frešom.

Divadlo ASTORKA Korzo ´90, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, organizuje už desiaty, jubilejný, ročník Festivalu Astorka. Aj tento rok predstavia komorné inscenácie zahraničných súborov z Čiech, Maďarska, Poľska.

 Päťdesiate výročie svojho vzniku si v tomto roku pripomínajú dve stredné školy, ktoré sú v pôsobnosti Bratislavského kraja. Stredná odborná škola obchodu a služieb Samuela Jurkoviča na Sklenárovej v hlavnom meste vychovala za toto obdobie už takmer 20-tisíc absolventov, na Gymnáziu Laca Novomeského na Tomášikovej ulici maturovalo 6900 študentov.

 Na výzvu Národnej transfúznej stanice SR darovať krv zareagovali aj poslanci a zamestnanci Úradu Bratislavského samosprávneho kraja. Mobilná transfúzna jednotka bola zriadená priamo v budove úradu počas rokovania zastupiteľstva. Celkovo sa do výzvy zapojilo 19 ľudí, z toho traja poslanci a traja prvodarcovia.